KošarkaVelika večer Šibenke

Narančasti s kamatama naplatili sve dugove Gorici; Pobjedu su dočekali nakon čak 1365 dana

Piše Krešimir Gulin
15. listopada 2022. - 19:57

Vjerovali ili ne, Šibenka je čak 1365 dana čekala na pobjedu protiv Gorice. Naime, Turopoljci su bili prava ‘crna mačka‘ Narančastima koje su pobijedili u osam uzastopnih utakmica.

Dugo su Šibenčani čekali na revanš i ovaj put s kamatama naplatili Velikogoričanima sve dugove iz minulih sezona. Na papiru je Gorica bila favorit, ali teren je pokazao nešto sasvim drugo. Šibenka je u svim segmentima igre nadigrala domaćina i ostvarila i drugu pobjedu u HT Premijer ligi.

Da će to biti velika večer Šibenčana vidjelo se u drugoj četvrtini kada je motor igre Milačićeve momčadi bio 19- godišnji playmaker Antonio Klarin koji je vezao tri trice za redom. Odlično prvo poluvrijeme odigrao je i kapetan Pavao Paić koji je dobro napunio sve statističke rubrike. Rezultiralo je to s finih plus 14 Šibenke pri odlasku na veliki odmor. Iako se često šut apostrofira kao lošiji segment igre Šibenke, ovaj put ih je itekako služio. U prvih 20 minuta Narančasti su imali sjajnih 61 posto šuta na čemu su i izgradili lijepu prednost.

U drugom poluvremenu Šibenka je poput neke silno rutinirane momčadi, a ne jedne od najmlađih u ligi, odbila sve pokušaje Gorice da preokrene rezultat. Umjesto da domaćini počnu ‘grickati‘ prednost Narančastih, vodstvo gostiju je samo raslo, pa je Šibenka početkom zadnje četvrtine imala okruglih plus 30 (81:51). Ako ne i ranije, tada je bilo jasno tko će slaviti u ovoj utakmici.

Gorici protiv raspoložene Šibenke nije pomoglo ni najnoviej pojačanje u liku Amerikanca Setha Le Daya, mlađeg brata Zacha koji igra u euroligašu Partizanu.

Gorica - Šibenka 77:100 (24:22, 17:33, 10:22, 26:23)

VELIKA GORICA- Gradska sportska dvorana. Gledatelja 50. Suci: Josip Mikulić, Krešimir Katić i Mateo Pavičić.

Gorica: Le Day (5), Uljarević (9), Jelenković (7), Mašić (6), Oštrić (2), Cinac (18), Batur (10), Nakić- Vojnović (3), Miloloža (3), Sokol (2), Porobić (2), Mikšić (10).

Šibenka: Skorić (7), Bobek (5), Klarin (19), Rebić (15), Pleadin (12), Gulin, Howard (6), Brocić (9), Antić, Jambrović (8), Škugor, Paić (19).

28. travanj 2024 06:55