Košarkapreskočile riječanke

Košarkašice Šibenika slavile u dramatičnoj završnici, donosimo veliku foto galeriju s Baldekina

Piše K.G.
28. siječnja 2024. - 20:01

Košarkašice Šibenika u dramatičnoj završnici pobijedile su riječki FSV na Baldekinu. Bila je to sedma pobjeda Šibenčanki u prvenstvu čime su preotele šesto mjesto baš Riječankama.

Gošće su vodile samo u nekoliko uvodnih minuta, točnije do sredine prve četvrtine kada su imale prednost (12:9). No, od tada su ostale gotovo sedam minuta bez koša, što su iskoristile Šibenčanke i napravile golemu seriju 16:0 za osjetnih (25:12).

Ipak, Riječanke su se u drugoj četvrtini uspjele oopraviti i smanjiti na (24:28). Međutim, u tim trenucima je u lijepu šutersku seriju ušla Petra Dragović i s tri trice u nizu vratila domaće u dvoznamenkasti plus.

No, gošće su odigrale vrlo dobru treću četvrtinu u kojoj su presingom odsjekle sve ideje Šibenčanki u napadu te uspjele čak i povesti na koncu te i zadnje dionice dvoboja.

Jasno je bilo kako će pobjednik susreta biti odlučen u neizvjesnoj završnici. Činilo se kako će domaće igračice mirno do pobjede kada je dvije minute prije kraja na semaforu stajalo (60:53) za Šibenik.

Međutim, s dvije trice Riječanke su zakomplicirale stvari u manje od 60 sekundi. Pozvao je iskusni trener domaćih Stipe Bralić minutu odmorai odigrao na najsigurnije adute- Stojsavljević i Mobley koje su zabile, dok su Riječanke promašile dva napada i priči je bio kraj.

U idućem kolu Šibenčanke gostuju u Puli.

Šibenik- FSV 64:59 (22:12, 15:14, 12:24, 15:9)

ŠIBENIK- Dvorana na Baldekinu. Gledatelja 50. Suci: Ante Bralić, Josip Strikić i Ante Pepur.

Šibenik: Dragović (9), Skorić (12), Dobrić, Milković, Šuperba, Baban (3), Vlaić, Branisavljević, Perković, Stojsavljević (25), Džafić (3), Mobley (12).

FSV: Čipčić (8), Ratković, Vidović, Bašek (4), Jurčić (3), Šporčić, Brandić (6), Tuftan (7), Kajfeš (9), Kudić, Brajac (8), Krakić (14).

03. svibanj 2024 12:03