Nekoliko tjedana nakon što je njezina priča obišla medije, kujica Lou ponovno se nalazi u riječkom azilu za pse Društva za zaštitu životinja Rijeka. Vijest su objavili upravo iz azila, poručivši kako malena ponovno traži obitelj koja će joj ovoga puta pružiti trajan dom.
Lou je jedna od ženki spašenih iz slučaja zlostavljanja životinja na području Učke, koji je potresao hrvatsku javnost. Njezino udomljavanje prije ljeta bilo je predstavljeno i u reportaži časopisa Gloria, u kojoj je glavna sugovornica bila 19-godišnja Lana Lourdes Rupić, aktualna Kraljica Hrvatske i kći glumca Gorana Višnjića.
U intervjuu je ispričala kako ju je upravo susret s Lou uvjerio da je povede kući. Prisjetila se da je kujica, iscrpljena i neuhranjena, posljednja prišla među nekoliko pasa u boksu te joj se sklupčala u krilu, nakon čega je, kako je rekla, znala da je ne može ostaviti.
Tom je prilikom govorila i o važnosti udomljavanja napuštenih životinja te poručila kako psi i mačke nisu predmeti koje se odbacuje kada više nisu potrebni, nego bića koja ovise o ljudima i zaslužuju odgovoran dom.
Neočekivan rasplet
No početkom kolovoza uslijedio je neočekivan rasplet. Na svojoj Facebook stranici riječki azil objavio je da se Lou vratila. U objavi navode kako se činilo da je pronašla svoju obitelj, no nakon jednog telefonskog poziva sve se promijenilo te je kujica vraćena u azil. Posebno ističu da ih boli činjenica što se pas, spašen iz teških uvjeta na Učki, ponovno mora boriti za priliku da pronađe dom.
Iz Društva za zaštitu životinja Rijeka nisu otkrili zbog čega je Lou vraćena, pa razlozi zasad nisu poznati.
Objava je u međuvremenu izazvala brojne reakcije na društvenim mrežama. Mnogi su se prisjetili nedavne reportaže o njezinu udomljavanju, a u komentarima su izrazili razočaranje zbog činjenice da je kujica ponovno završila u azilu. Pojedini korisnici podsjetili su i na ranije izjave Lane Lourdes Rupić o odgovornom vlasništvu i važnosti udomljavanja, dok su drugi poručili kako se životinje ne bi smjele udomljavati zbog javnog imidža ili medijske pozornosti, nego isključivo iz ljubavi i spremnosti na dugoročnu brigu.
Promotivni plakat
Ironično, samo nekoliko dana prije nego što je objavljeno da je Lou vraćena u azil, Lana Lourdes Rupić sudjelovala je u kampanji riječkog azila za udomljavanje napuštenih pasa. Na promotivnom plakatu pozirala je sa psom Fendijem uz snažnu poruku: "Ljubav se ne kupuje. Čeka te u skloništu". Fendi, kako su tada poručili iz azila, i dalje čeka svoju obitelj. A sada, nakon neočekivanog obrata, isto vrijedi i za Lou – kujicu čija je priča trebala imati sretan kraj, ali je umjesto toga ponovno završila iza vrata skloništa.
Lou, jedna od 47 ženki spašenih iz slučaja zlostavljanja na Učki, sada ponovno čeka priliku za novi početak i obitelj koja će joj ovoga puta pružiti dom za cijeli život.
Za sudjelovanje u komentarima je potrebna prijava, odnosno registracija ako još nemaš korisnički profil....