Ponajviše zahvaljujući svome popularnome predsjedniku Sjedinjene su Države izbile na prvo mjesto u istraživanju "zemalja kao brendova", koje već godinama provodi ugledna konzultantska tvrtka "FutureBrands".
"Country Brand Index" ove je godine sastavljen peti put, a SAD još nikada nije bio na čelu ljestvice, koja se sastavlja na temelju iskustava više tisuća poslovnih putnika i turista.
"Za revitalizaciju brenda 'USA' najzaslužniji je 'Obama efekt' i ta se zemlja sada doživljava idealnim mjestom za poslovanje, jednim od najugodnijh mjesta za obitelj i kupovinu, te kao zemlju koju ljudi najviše žele posjetiti, bilo po prvi put ili se u nju vratiti", navodi se u obrazloženju "FutureBrandsa".
U sastavljanju liste zemalja brendova u obzir se uzima kako države promoviraju svoje ...
Za sudjelovanje u komentarima je potrebna prijava, odnosno registracija ako još nemaš korisnički profil....