StoryEditorOCM

FOTO Novi James Bond mogao bi biti najmlađi u povijesti! Evo koja se imena trenutno najviše spominju

Piše P. V.
26. lipnja 2026. - 18:58

Potraga za novim Jamesom Bondom ulazi u završnu fazu, a obožavatelji kultnog tajnog agenta mogli bi već do kraja godine doznati tko će naslijediti Daniela Craiga u jednoj od najpoželjnijih filmskih uloga na svijetu.

image

Camilla i Daniel Craig 

Chris Jackson/Afp

Prema informacijama koje prenose strani mediji, redatelj Denis Villeneuve i producenti već su počeli kontaktirati glumce koji su prošli u sljedeći krug audicija. Navodno će se završna testiranja održati tijekom kolovoza, a u utrci bi se moglo naći između pet i deset kandidata.

Iako službeni popis finalista još nije objavljen, posljednjih mjeseci najčešće se spominju imena poput Jacoba Elordija, Harrisa Dickinsona, Calluma Turnera i Toma Francisa. Producenti, međutim, navodno razmatraju i neka manje poznata lica koja bi mogla iznenaditi javnost i donijeti potpuno novu energiju slavnoj franšizi.

image

Tom Francis

Kena Betancur/Afp
image

Jacob Elordi 

Angela Weiss/Afp

Casting direktorica Nina Gold posljednjih je tjedana održavala sastanke s brojnim glumcima, a cilj je, prema izvorima, bio pronaći eventualne nove kandidate koji bi se mogli priključiti završnom krugu odabira.

Očekuje se da će snimanje 26. filma o Jamesu Bondu početi tijekom sljedeće godine, što znači da bi odluka o novom agentu 007 trebala biti donesena do kraja 2026.

image

Frank Dillane i Harris Dickinson

Bertrand Guay/Afp
image

Harris Dickinson

Sameer Al-doumy/Afp

Prošlo je već pet godina otkako se Daniel Craig oprostio od uloge u filmu "No Time To Die", a nagađanja o njegovu nasljedniku od tada ne prestaju. Craig je obilježio jednu eru Jamesa Bonda, a mnogi smatraju da će izbor novog glumca odrediti budućnost cijele franšize.

image

Callum Turner 

Ralf Hirschberger/Afp
image

Dua Lipa i Callum Turner 

Image Press Agency/Nurphoto Via Afp
image

Daniel Craig 

Tiziana Fabi/Afp

Dodatno zanimanje izazivaju i informacije da scenarist Steven Knight, autor serije "Peaky Blinders", navodno inspiraciju pronalazi u najranijim romanima Iana Fleminga. To bi moglo značiti da će novi film prikazati Bondove početke, odnosno razdoblje prije nego što je postao legendarni agent s oznakom "00", što je publika dosad tek djelomično vidjela u "Casinu Royale".

Hoće li novi Bond biti mlada zvijezda u usponu ili već etablirani holivudski glumac, zasad ostaje tajna, piše Euro News.

image

Steven Knight 

Paul Ellis/Afp
image

Jacob Elordi

Chris Delmas/Afp
image

Daniel Craig 

Aapimages/panckow/Dpa Picture-alliance Via Afp
image

Daniel Craig 

Tolga Akmen/Afp
Želite li dopuniti temu ili prijaviti pogrešku u tekstu?
27. lipanj 2026 23:26