Laibach je četvrte večeri Vibreza u Splitu preuzeo pozornicu i svojim snažnim zvukom, vizualima i scenskim nastupom donio potpuno drukčiju atmosferu od svega što smo prethodnih dana gledali i slušali na festivalu.
Publika je ispunila Galeriju Meštrović, a među posjetiteljima su bili Splićani, gosti grada, ljubitelji Laibacha te poznata lica iz kulturnog i javnog života.
U igri svjetla, skulptura i noći, cijeli je prostor izgledao poput filmske kulise stvorene upravo za osebujni svijet Laibacha.
A sinoć se možda i najviše plesalo. Publika je od prvih pjesama prihvatila energiju s pozornice, uživala u koncertu i sve se više prepuštala ritmu. Odlične plesačice dodatno su podignule atmosferu, a njihova energija vrlo brzo prenijela se i među publiku.
Bila je to večer snažnog zvuka, pokreta i vizuala, ali prije svega publike koja je istinski uživala u još jednom potpuno drukčijem licu Vibreza.
A večeras slijedi veliko finale. Prvo izdanje Vibreza u Galeriji Meštrović zatvara rasprodani koncert Morcheebe, uz koji se očekuje i najveći broj posjetitelja dosadašnjeg dijela festivala.
Za sudjelovanje u komentarima je potrebna prijava, odnosno registracija ako još nemaš korisnički profil....