Počelo je kao običan dan na poslu za Nijseea, izvođača radova koji nije očekivao da će postati poznat na TikToku. Kada je počeo rušiti suhozid u rutinskom projektu obnove, otkrio je nešto što nitko nije mogao predvidjeti: 115 plišanih životinja naguranih u zidove. Nijsee je pokazao kako je netko plišane igračke iskoristio kao nekonvencionalnu izolaciju.
Jedan TikToker se našalio: "To je ili genijalan način da se riješite plišanih životinja svoje djece ili savršena postavka za dokumentarac o stvarnim zločinima - nema između."
Drugi je napisao: "Provjeri igračke! Možda je unutra novac!"
Pojedinci su otkrili potencijal za recikliranje i prenamjenu starih igračaka.
Jedna od najčešćih reakcija na Nijseeovo otkriće bilo je divljenje konceptu prenamjene starih igračaka.
"Mislim da je ovo sjajan način recikliranja. Zamislite koliko je plišanih životinja na odlagalištima", primijetio je jedan komentator. I nije u krivu - plišane životinje je teško reciklirati.
Prema Recycle Nationu, većina plišanih igračaka izrađena je od sintetičkih materijala poput poliestera, što ih čini nerazgradivim.
Milijuni njih svake godine završe na odlagalištima. Iako njihovo uguravanje u zidove nije baš standardna praksa recikliranja, svakako je bolje nego pustiti ih da se gomilaju na smetlištu.
Nekima se ideja o plišanim životinjama iz djetinjstva koje žive u zidu čini neobično poetičnom – doslovno očuvanje sjećanja. Umjesto da skupljaju prašinu na tavanu ili da se bace, ovi plišanci dobivaju funkcionalan drugi život.
Ali nemojmo zaboraviti praktične stvari. Plišane životinje nisu dizajnirane da izdrže vremenske uvjete i definitivno nisu zamjena za pravilnu izolaciju.
S vremenom se materijali unutar njih mogu razgraditi, privući štetočine ili postati utočište plijesni. Dakle, iako je to simpatična ideja, nije baš najpraktičnija ili najsigurnija opcija.
Nijsee je poslao 40 plišanaca djeci u potrebi, rezveselivši ih.
I priča tu ne završava. Njegovi TikTokovi sada su preplavljeni komentarima ljudi koji pitaju mogu li dobiti jednu od spašenih igračaka.
"To je poput agencije za udomljavanje plišanih životinja", našalio se jedan pratitelj.
U svijetu u kojem je otpad sve veći problem, Nijseeovo otkriće podsjetnik je da gotovo sve može imati drugi život.
Za sudjelovanje u komentarima je potrebna prijava, odnosno registracija ako još nemaš korisnički profil....