
Video razgovora Elona Muska i novinara BBC-ija Jamesa Claytona munjevito se širi društvenim mrežama. Izvršni direktor Twittera u razgovoru je optužio novinara BBC-ija da nije sposoban navesti primjere dopuštenog govora mržnje na ovom društvenom mediju.
Novinar BBC-ja pitao je Muska kako se planira uhvatiti u koštac s incidentima govora mržnje koji se prijavljuju na Twitteru. Kada je Musk zamolio novinara da navede neke primjere govora mržnje na Twitteru, novinar je to odbio, piše Jutarnji list.
"O kakvom govoru mržnje govorite? Mislim, koristite Twitter. Vidite li porast govora mržnje? Neka osobna anegdota? Niste sposobni navesti?! Mislim da je to apsurdno, vi lažete", odbrusio mu je milijarder.
"Tražim jedan primjer, a vi ne možete dati niti jedan. Onda kažem da vi ne znate o čemu govorite. Ne možete mi dati niti jedan primjer sadržaja mržnje, čak ni jedan tweet. A ipak ste tvrdili da je sadržaj pun mržnje sveobuhvatan. To je laž, samo ste lagali", ustrajao je Musk.
Twitter je nedavno označio BBC kao "medij koji financira vlada Velike Britanije", što je dovelo do oštre reakcije britanske javne televizije.
"BBC je neovisan i uvijek je bio. Financira nas britanska javnost putem naknade za licencu", stoji u priopćenju BBC-ja.
Elon Musk u intervjuu je BBC optužio i za prikrivanje nuspojava cijepljenja protiv Covida i širenja dezinformacija o maskama.
"Smatra li se BBC uopće odgovornim za dezinformacije o maskama i nuspojavama cijepljenja? Uopće niste izvještavali o tome. A što je s činjenicom da je BBC bio pod pritiskom britanske vlade da promijeni uređivačku politiku?", kazao je Musk.
Komentari na intervju su različiti, a mnogi se slažu s činjenicom da u intervjuu novinar BBC-ja naprosto nije bio dorastao Elonu Musku. "Uništio ga je!", napisao je jedan komentator. "Evo, ovako izgleda novinarstvo BBC-ija. Nisu u stanju navesti nijedan primjer". Intervju je u međuvremenu postao viralan te je samo na YouTubeu u nekoliko sati pogledan više milijuna puta, piše Jutarnji list.