StoryEditorOCM
Film & TVCINEMARK NA STREAMU

‘Na vrhu‘: Svijet gori, a milijarderi se češljaju

Piše Marko Njegić
22. lipnja 2025. - 23:14

Superbogataši vam idu na živce? Iritirat će vas još više nakon filma “Na vrhu” (“Mountainhead”), koji je postao veliki hit na HBO Maxu, gdje je doživio premijeru. Iza filma, njegova prvog, stoji Jesse Armstrong, kreator jako gledane i odlične serije HBO-a “Succession”. Armstrong se u “Nasljeđu” specijalizirao za seciranje likova beskrupuloznih “uber-wealth” lovaša i oslikavanje njihova milijarderskog mentaliteta, ali kod nekih članova medijsko-mogulske obitelji Roy nazirali su se ponekad mali tragovi preostale ljudskosti.

Kod bezobraznih i bezobrazno bogatih tehnološko-poduzetničkih protagonista “Na vrhu” ljudskost je teško naći kad se okupe za vikend u snježnom Utahu, u luksuznoj kućerini nalik skrovištu Bond-negativca (domaćin čak ima i takvo ime, Hugo Van...

Želite li dopuniti temu ili prijaviti pogrešku u tekstu?
25. lipanj 2026 16:34