StoryEditorOCM

Rekordan broj pristiglih radova: Prolistajte odlične dječje radove inspirirane svetim Dujmom, zaštitnikom Splita

Piše PSD
7. svibnja 2024. - 14:38

Sveti Duje i Split. Jedno bez drugoga jednostavno - ne može. Splićani i ove godine guštaju u onom pravom druženju, toliko karakterističnom za fjeru zaštitnika grada podno Marjana. Ništa neće omesti veselje. Jer Sveti Duje je jednom godišnje i eksplozija je druženja. A ujedno i eksplozija kreativnosti. Već tradicionalno, na adresu Slobodne Dalmacije pristižu radovi djece.

Odrasli vole Svetog Duju, vole ga i djeca. Jer šušur koji dožive u gradu za vrijeme fjere splitskog zaštitnika ostane im duboko urezan u pamćenje. Zar i vi sami, pod uvjetom, naravno, da ste živjeli u Splitu, nemate neko omiljeno sjećanje iz djetinjstva baš vezano uz Svetog Duju. Ne vrate li vas zvukovi čarčajika ili klepetuša u neka bezbrižnija vremena?

Koliko su ta vremena bezbrižna, pokazala su, svojim radovima, upravo djeca. Na mail adresu Slobodne Dalmacije stiglo je nikad više radova. Rekordan broj. Prava umjetnička lavina koju nam je bio izniman gušt pregledati.

Objavit ćemo ih ovdje, dok su odabrani našli svoje mjesto i na megaposteru u tiskanom izdanju Slobodne Dalmacije u utorak 7. svibnja 2024.

Na dobro vam došla Sudamja 2024.!

Komentari (0)

Komentiraj

Ovaj članak još nema komentara
Važna obavijest:
Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalima društva HANZA MEDIA d.o.o. dopušteno je samo registriranim korisnicima.
Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu društva HANZA MEDIA d.o.o. te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona o elektroničkim medijima.
Želite li dopuniti temu ili prijaviti pogrešku u tekstu?
25. travanj 2025 09:59