StoryEditorOCM
Izbori 2021Zekanović u saboru

‘Gutanje‘ Jadranske banke rezultiralo je gašenjem stotinjak radnih mjesta, 11 poslovnica i beskrajnim redovima u danima kada dolaze mirovine

Piše šibenski.hr
5. svibnja 2021. - 11:35
Izbori 2021
 Hrvoje ZekanovićDamjan Tadić/Cropix
Prati slobodnadalmacija.hr na Googleu

Hrvoje Zekanović, kandidat Hrvatskih suverenista za gradonačelnika Šibenika, još jednom je iskoristio saborsku govornicu za predizbornu kampanju uoči lokalnih izbora. Danas mu je tema bila ugašena Jadranska banka:

- Danas su banke u Hrvatskoj sklone beskrupuloznom uzimanju novaca od građana, a najbolji primjer za to je podizanje naknada za transakcije na vašem računu, provizije za internet bankarstvo, mobilno bankarstvo i najnovije provizije na podizanje gotovine sa POS uređaja. Gdje je kraj, samo možemo nagađati. Možda je razlog ovom novom udaru na standard hrvatskih građana smanjenje dobiti banaka u prošloj  godini za 53.1% pa su banke lani zaradile „samo“ 2.700.000.000 kuna!

Osim povećanja naknada banke su počele s smanjivanjem broja zaposlenih, a jedan od najboljih primjera je Šibenik. Šibenik je donedavno  imao svoju domicilnu banku, Jadransku banku, koje nažalost više nema. Nju je usisala, progutala Hrvatska poštanska banka, a to spajanje je u Šibeniku rezultiralo gašenjem stotinjak radnih mjesta, gašenjem 11 poslovnica i beskrajnim redovima ispred banke u danima kada dolaze mirovine. Zaboravili smo da su banke zamišljene kao servis građanima, a ne kao institucija koje će živjeti na grbači tih istih građana- kazao je Zekanović.

Želite li dopuniti temu ili prijaviti pogrešku u tekstu?
24. srpanj 2026 16:51