VaterpoloPRVA HRVATSKA LIGA |

ZADAR 1952. PRVO ZAPEO NA GRANICI, A ZATIM U GRUŽU Jugaši se od 2020. oprostili s 20 pogodaka u mreži fenjeraša!

19. prosinca 2020. - 16:23
Ivan Vukojević (Jug Adriatic osiguranje) - pogodak iz peterca za vodstvo 4:0 protiv Zadra 1952. foto: Tonči Vlašić
Počelo je u 15 sati i 13 minuta, a ne u 14 sati. Zadar 1952. je 'zaglavio' na granici, upao u gužvu, te čekao, čekao, čekao, kao što su Jugaši, službene osobe, djelatnici bazena, te novinari čekali njegov dolazak u Gružu. Na prvi pogodak, kad je već počelo, nije se dugo čekalo. Jug Adriatic osiguranje je imao prvi napad, Loren Fatović je uposlio u dva metra Paula Obradovića, koji je s Rokom Donđivićem na leđima proslijedio loptu iza leđa Luke Martinovića.

Na prvi (i jedini) pogodak Zadra 1952. se čekalo 11 minuta i 10 sekundi. Josip Tolja je isključen, a Mate Čačić je pogodio. Dok smo njega dočekali, vidjeli smo sedam pogodaka aktualnog prvaka, koji je istrčao s petoricom (Loren Fatović, Filip Kržić, Marin Tomasović, Marko Žuvela i Paulo Obradović), koji su od ponedjeljka do srijede igrali u Ostiji na prvom turniru europske Lige prvaka gdje je ostvaren stopostotni učinak, pobjeđena sva tri suparnika (Spandau 04, CN Marseille i Olympiacos). Ostali su dobili slobodan dan.

Fatović je pogodio za 2:0, Tomasović za 3:0, Ivan Vukojević iz peterca za 3:0, Zvonimir Perić zaključio prvu četvrtinu i otvorio drugu (5:0 odnosno 6:0), a Hrvoje Zvono naciljao u 10. minuti za 7:0. Nakon prvog pogotka Zadra 1952., još duži niz domaćina (Žuvela za 8:1, Roberto Radić za 9:1, Kržić za 10:1 i 11:1, Perić za 12:1, Patrik Kolak za 13:1 i 14:1, Tomasović za 15:1 i 16:1, Ivan Begić 17:1, Obradović 18:1, Begić 19:1, te Tolja za 20:1, a kad je on pogodio, a pogodio je 20 sekundi prije kraja utakmice, začuo se pljesak - svi Jugaši su pogađali, a oba vratara branila, te obranila. Antonio Vukojević u prve dvije četvrtine sedam udaraca, a Ivan Jurišić u drugom poluvrijemenu pet).

Marko Žuvela (Jug Adriatic osiguranje) foto: Tonči Vlašić

Vjeko Kobešćak, Jugov trener u odijelu, a ne u dresu na tribinama utakmice Jug Adriatic osiguranje - Zadar 1952. foto: Tonči Vlašić

Filip Kržić (Jug Adriatic osiguranje) foto: Tonči Vlašić

Loren Fatović je protiv Zadra 1952. bio kapetan Jug Adriatic osiguranja foto: Tonči Vlašić

Jug Adriatic osiguranje - Zadar 1952. foto: Tonči Vlašić

Josip Tolja (Jug Adriatic osiguranje) pred vratima Zadra 1952. foto: Tonči Vlašić

Jugaše je protiv Zadra 1952. s klupe vodio Maro Balić budući su na prethodnoj prvenstvenoj utakmici protiv Mladosti u Gružu isključeni i Vjeko Kobeščak, i Miho Bobić, i Đani Pecotić.

I to bi bilo sve za 2020. godinu u kojoj je Jug Adriatic osiguranje osvojio jedan trofej (naslov prvaka Hrvatske, peti u nizu, a 16. ukupno, te 65. trofej u svojoj povijesti, i to s nevjerojatnom pobjedom u trećoj utakmici finala protiv Mladosti 19:3, a bilo je krajem treće četvrtine 14:0!) i u kojoj nije uspio vratiti naslov pobjedniika Regionalne lige (opet ga je uzela Mladost, i to u Gružu), u kojoj ga je korona ostavila bez prilike boriti se za naslov prvaka Europe, te odgodila nastup na završnom turniru Kupa Hrvatske za početak iduće godine.

10. KOLO Jug AO – Zadar 1952. 20:1
DUBROVNIK
Bazen u Gružu. Bez gledatelja. Suci: Ivan Matijević i Vlaho Ljubić, delegat: Ivo Miloš (svi iz Dubrovnika).
JUG ADRIATIC OSIGURANJE: A. Vukojević (7 obrana), Kolak (2), Fatović (1), Begić (2), Kržić (2), Zvono (1), Tomasović (3), I. Vukojević (1), Radić (1), Žuvela (1), Tolja (1), Obradović (2), Jurišić (5 obrana), Perić (3). Trener: Maro Balić.
ZADAR 1952.: L. Martinović (4 obrane), A. Martinović, Eleršek, Bašić, Čačić (1), Škifić, Donđivić, Cicero, Šimac, Frakić, Zelić, Tomić, Vrbnjak. Trener: Goran Jovančević, pomoćni trener: Ivo Radetić.
Igrač više: Jug AO 6/4, Zadar 1952. 10/1
Peterci: Jug AO 4/3
Četvrtine: 5:0, 6:1, 2:0, 7:0.

Suci i delegat - Vlaho Ljubić, Ivo Miloš i Ivan Matijević - službene osobe na utakmici Jug Adriatic osiguranje - Zadar 1952. foto: Tonči Vlašić

POREDAK
1. Jug Adriatic osiguranje 27 bodova / 9 utakmica (148:68),
2. HAVK Mladost 21 bod / 8 utakmica (138:62), 3. Mornar BS 18 bodova / 9 utakmica (106:102), 4. Jadran Split 15 bodova / 7 utakmica (107:54), 5. Primorje EB 15 bodova / 8 utakmica (101:79), 6. Solaris 9 bodova / 8 utakmica (96:89), 7. OVK POŠK 9 bodova / 8 utakmica (72:96), 8. Medveščak 9 bodova / 8 utakmica (91:109), 9. KPK 6 bodova / 8 utakmica (80:107), 10. Galeb MR 6 bodova / 8 utakmica (78:132), 11. Zadar 1952. bez boda / 9 utakmica (65:184).
28. travanj 2024 00:05