VaterpoloREGIONALNA LIGA

Pet sekundi je nedostajalo, Jugaši 15 sati nakon šokantnog poraza opet u akciji, odradili posao, spremili stvari i otišli na dalek put

14. listopada 2023. - 16:16

Jug AO – Mornar 13:9

DUBROVNIK Bazen u Gružu. Gledatelja 50. Suci: Vlaho Ljubić (Dubrovnik) i Leo Kuzmanić (Split), delegate: Željko Mladinić (Split).

JUG ADRIATIC OSIGURANJE: Popadić, Zvono (1), Pavlić, Lazić (2), Joković (1), I. Vukojević (1), Daube (4), Cabanas, Prkoča, Burić, Grgurević, Žuvela (1), Jurišić, Bjelopera (1). Trener: Vjeko Kobešćak, pomoćnici: Igor Računica i Maro Balić.

MORNAR: Kordić, Dragošević, Hrvatić (1), Stojanac (1), Omrčen (2), Uvodić, Bušelić (2), Buzdovačić (2), Čumbelić (1), Ćurković, Prezzi, Gudurić, Vukašin, Dodoja. Trener: Boris Pavlović.

Četvrtine: 6:0, 1:1, 5:5, 1:3.

Niti 15 sati nakon utakmice protiv splitskog Jadrana, šokantnog poraza u 5. kolu Regionalne lige sa zvukom sirene (11:12), Jugaši su igrali novi susret Regionalne lige, također u svom Gružu, također protiv splitskog sastava, i to Mornara. Prva četvrtina 6:0, u drugoj je bilo 7:0, pet sekundi je nedostajalo da Jugaši prvo poluvrijeme zaključe bez primljenog pogotka. Naime, tad su gosti uspjeli postići prvi pogodak (Ferdinand Josip Bušelić).

U redovima Mornara igrao je Korčulanin Marin Čumbelić, mali iz KPK, koji se u nastavku upisao u strijelce.

Marin Čumbelić, mali iz KPK, u kapici splitskog Mornara (9)

Tonči Vlašić

Jugaši su u petom nastupu stigli do treće pobjede (Solaris u Gružu, Primorje u Rijeci, te sad Mornar), imaju još bod sa Save (Mladost, poraz nakon peteraca te je domaćin osvojio dva boda), te poraz od splitskog Jadrana.

Utakmica protiv Mornara odigrana je u ranije jer poslijepodne Jugaši kreću na put, i to u Tbilisi gdje u utorak, 17. listopada, igraju utakmicu 3. kola u skupini ‘B‘ europske Lige prvaka protiv domaćeg Dinama. Pobjeda u Gruziji ostavlja ih u igri za prva dva mjesta u skupini, koja vode u drugi krug najelitnijeg europskog klupskog natjecanja.

Jug Adriatic osiguranje - Mornar Split

Tonči Vlašić/

Na vrhu skupine ‘A‘ s po četiri pobjede iz četiri utakmice, 12 bodova, dva Jadrana, splitski i hercegnovski, Jugaši su s 10 bodova iz pet utakmica treći, Primorje je četvrto sa 6 bodova iz pet utakmica, HAVK Mladost 5 bodova iz četiri utakmice, Solaris 3 boda iz 5 utakmica, te Mornar bez boda iz pet utakmica.

U 7. kolu Jugaši su 21. listopada gosti hercegnovskog Jadrana.

02. lipanj 2024 11:20