VaterpoloVATERPOLO/KUP HRVATSKE (Ž)

Nije gotovo, ali nije dobro...

26. studenog 2016. - 14:02

Za mnoge je to bila utakmica odluke kvalifikacijskog turnira u Zagrebu: tko će izboriti četvrto mjesto, posljednje koje vodi na završni turnir Kupa Hrvatske, koji se igra u Slavonskom Brodu 16. i 17. prosinca? Na kraju su slavile vaterpolistice šibenske Viktorje. S 5:2 (1:0, 1:2, 3:0, 0:0) su na bazenu na Savi dobile Juga.

Matea Galić je postigla svih pet pogodaka za Viktoriju. Na poluvremenu je bilo 2:2. Ana Cvitanović je anulirala početnu prednost Viktorije, Jugova kapetanica Martina Nadilo je poravnala na 2:2 što je bio rezultat prvog poluvremena u kojem je ekipa trenera Siniše Zonića u nekoliko navrata umjesto mreže tresla okvir šibenskog gola.

Početkom treće četvrtine Mara Tošić je obranila peterac Gloriji Badžim, ali isto nije uspjela dvije minute kasnije kad je peterac izvela Matea Galić, koja je pogodila i idući napad te je Viktorija prvi put imala dva pogotka viška.  Galić je peti put zatresla mrežu Juga 22 sekunde prije kraja treće četvrtine. U posljednjoj nije bilo pogodaka. Jugašice su nakon što je Tošić obranila peterac Badžim imale priliku s igračicom više za vodstvo, ali je udarac Ane Cvitanović obranila Franka Erak, vratarka Viktorije.

Matematički, Jugašice su još u igri, međutim, za to bi trebale u 4. kolu prvo iznenaditi Primorje EB, koje je također bez boda, a koje je u prva dva nastupa igrao protiv prva dva favorita, Mladosti i Suzuki Bure te dočekati povoljan rezultat utakmice Viktorija - Primorje EB.

Jug pod vodstvom trenera Sinše Zonića nastupa u sastavu: Mara Tošić, Ilijana Brkić, Katarina Čučić, Iva Fabris, Kelly Gentry, Iris Filippi, Ana Cvitanović, Anđela Sinković, Zrinka Fabris, Paula Batinović, Marijana Brkić, Zrinka Stipanović, Martina Nadilo i Sofia Matković.

SEMAFOR
Rezultati, petak, 25. studenoga, 1. kolo:
Primorje – Mladost 5:12, Viktorija – Suzuki Bura 7:18, 2. kolo: Mladost – Viktorija 17:2, Suzuki Bura – Jug 21:3, subota, 26. studenoga, 3. kolo: Jug – Viktorija 2:5, Suzuki Bura – Primorje 12:2.
POREDAK
1. Suzuki Bura
9 bodova/3 utakmice (51:12), 2. Mladost 6 bodova/2 utakmice (29:7), 3. Viktorija 3 boda /3 utakmice (14:37), 4. Primorje bez boda/2 utakmice (7:24), 5. Jug bez boda /2 utakmice (5:26).