VaterpoloTURNIR U ŠIBENIKU |

MLAĐE JUNIORSKO PRVENSTVO HRVATSKE Jugaši dobili sa 6:0 zadnjih šest minuta, te ostvarili novu pobjedu

23. srpnja 2021. - 12:27

Druga pobjeda Jugaša u drugom nastupu na završnici državnog prvenstva za mlađe juniore, a treći poraz Kapekaša u isto toliko nastupa. Oba predstavnika Dubrovačko-neretvanske županije su u skupini 'A'' u kojoj su još Primorje EB, Zadar 1952. i splitski Mornar, dok su u drugoj skupini Mladost, Opatija, Jadran, POŠK 1937. i Solaris.

Jugaši su bili slobodni na startu, potom su s 9:8 prvog dana prvenstva, koje se igra u Šibeniku, dobili Primorje EB, a sad u 3. kolu Mornar s 15:7. Šest minuta prije kraja bilo je 9:7 za Jug, koji je zadnjih šest minuta dobio sa 6:0, te ostvario uvjerljiv uspjeh. Vlaho Pavlić je s pet pogodaka bio prvi strijelac momčadi trenera Miha Bobića, Jakov Cvjetković je postigao pogodak manje, po dva puta su mrežu Mornara zatresli Zvonimir Miloglav i Ivuša Burđelez, a po jednom Davor Paviša i Ivano Vlahović. Još su igrali Nikša Brzica, Božo Brajović, Ivor Miljan Popović, Marko Glavinić, Stjepan Brajović, Jure Jarak, Bruno Bobić i Nikola Balić.

SKUPINA ‘A‘

Poredak: 1. Jug AO 6 bodova / 2 utakmice (24:15), 2. Mornar BS 6 bodova / 3 utakmice (39:29), 3. Primorje EB  3 boda / 2 utakmice (29:13), 4. Zadar 1952. 3 boda / 2 utakmice (29:22), 5. KPK bez boda / 3 utakmice  (16:58)

KPK je nakon poraza od Primorja EB (4:21) i Mornara BS (5:17) izgubio u 3. kolu od Zadra 1952. s 20:7. Pod vodstvom Marjana Kosovića igrao je u sastavu: Ivan Žanetić, Vinko Botica, Marko Filippi, Karlo Jurić (3), Jerko Radovanović, Špiro Brčić, Igor Krstulović (1), Duje Bissako, Vid Borovina (1), Mislav Čale (2), Stipe Borovina, Borna Bissako i Ante Farac.

Poslijepodne je Jugašima suparnik Zadar 1952., dok je KPK je slobodan. Posljednje, 5. kolo, igra se prijepodne u subotu, 24. srpnja kad su suparnici Jug AO i KPK.