VaterpoloDRUGI ČIN FINALA DOIGRAVANJA ZA VATERPOLSKOG PRVAKA HRVATSKE: HAVK MLADOST - JUG CO 6:5 (1:1)

MIRAKUL NA SAVI, PRVI DOMAĆI PORAZ JUGAŠA OVE SEZONE 'Žapci' su tek u 20. minuti postigli prvi pogodak, a na kraju pobijedili!

19. svibnja 2018. - 21:32

Mladost je nakon tri i pol godine dobila Juga, prekinula niz od 18. uzastopnih pobjeda dubrovačke momčadi u međusobnim ogledima te stopostotni učinak istih ove sezone u sva tri natjecanja u kojima brane naslov, te je rezultat u finalu izjednačen - 1:1. Tri pobjede donose naslov prvaka. Treća utakmica finala igra se u utorak, 22. svibnja, u Gružu (18 sati). Potom će se još jednom igrati na Savi.

Zvuči nevjerojatno podatak da je Mladost pobijedila, a da je tek u 20. minuti utakmice postigla prvi pogodak. U prvom poluvremenu aktualni prvak je postigao (samo) tri pogotka. Za razliku od prve utakmice nije imao raspoloženog igrača u napadu. Mladost, koju je sjajni Ivan Marcelić držao da ne potone u prvom dijelu, u trećoj četvrtini je dva puta stizala na pogodak zaostatka (2:3 i 3:4), a početkom posljednje četvrtine izašla iz minusa pogotkom Rumunja Cosmina Radua (4:4). Ni tu nije stala. Pavo Marković je 3:08 prije kraja pogodio za prvo vodstvo zagrebačkog sastava u finalu (5:4), a za 6:4 Lovre Miloš iz daljine. Loren Fatović je na ulasku u posljednju minutu prekinuo niz od četiri pogotka Mladosti. Imao je Jug CO posljednji napad, ali nije uspio te su Žapci neočekivano, ali zasluženo stigli do velike pobjede.

DRUGA UTAKMICA FINALA: HAVK Mladost – Jug CO 6:5
ZAGREB
Bazen na Savi. Gledatelja 300. Suci: Robert Tiozzo (Split) i Dragan Štampalija (Šibenik).
HAVK MLADOST: Marcelić (11 obrana), Radu (2), Zović (1), Bajić, Biljaka, Bukić, Marković (2), Lazić, Markić, Paškvalin, Valečić, Bašić, Jukić, Miloš (1). Trener: Zoran Bajić.
JUG CROATIA OSIGURANJE: Bijač (11 obrana), Macan, Fatović (1), Lončar, Joković, Garcia (2), Ivanković, Rašović (1), Renzuto, Pavličević, Benić, Lozina (1), Jarak, Čulina. Trener: Vjeko Kobešćak.
Igrač više: HAVK Mladost 10/2, Jug CO 8/3
Peterci: HAVK Mladost 1/1, Jug CO -
Četvrtine: 0:2, 0:1, 3:1, 3:1.

FINALNA SERIJA Prva utakmica, srijeda, 16. svibnja, Dubrovnik: Jug CO - HAVK Mladost 14:5 (1:0), druga utakmica, subota, 19. svibnja, Zagreb: HAVK Mladost - Jug CO 6:5 (1:1), treća utakmica, Dubrovnik, 22. svibnja: Jug CO - HAVK Mladost (18 sati), četvrta utakmica, Zagreb: HAVK Mladost - Jug CO.

28. travanj 2024 17:40