VaterpoloREGIONALNA LIGA VATERPOLISTA

JUGOVA ŠETNJA KROZ BEOGRAD, BENIĆ ZA PET Vrlo brzo je bilo jasno kako bodovi idu u Dubrovnik,

26. listopada 2019. - 23:17
Očekivano, Partizan u ovom trenutku nije ni blizu Jugu te je uoči gostovanja hrvatskog prvaka u Beogradu bilo pitanje s koliko će pogodaka slaviti Paulo Obradović, Toni Popadić, Xavi Garcia i ostali u utakmici 6. kola Regionalne lige. Na kraju su bili bolji s 12 razlike (18:6) te i dalje imaju savršen učinak ove sezone. Bila je ovo jedanaesta utakmica Jugaša i dobili su svih jedanaest (šest u Regionalnoj ligi, sve tri u Kupu Hrvatske za plasman na završni turnir te obje u skupini 'A' europske Lige prvaka od kojih je pobjeda protiv Barcelonete u Gružu baš slatka).

Partizan nije niti jednom vodio protiv Juga. Držao se prvih deset minuta. Početkom druge četvrtine izjednačio je na 2:2, ali nakon toga je krenula momčad trenera Vjeka Kobešćaka, koja je nakon dvije minute nastavka imala vodstvo 8:2. Njezin niz prekinuo je Arsenije Mitrović 5 minuta i 35 sekundi prije kraja treće četvrtine. Zatim, Hrvoje Benić je svojim petim pogotkom počeo novi niz koji je bio za pogodak kraći od prvog (5:0 za vodstvo 13:3). Zadnju četvrtinu Jug je dočekao s devet pogodaka viška (13:4). Osim Benića raspoložen je bio i Rus Daniil Merkulov, koji je do tog trenutka postigao četiri pogotka. Luka Lozina je u prve tri četvrtine pogodio dva puta, a po jednom Xavi Garcia i Alex Papanastasiou, koji je bio siguran realizator peterca. U zadnjoj četvrtini Lozina je dodao još jedan pogodak, Papanastasiou dva, u strijelce su se upisali i Luka Lončar i Filip Kržić.

U utorak, 29. listopada, Jugaši su opet u akciji. Čeka ih u Gružu ogled sa Spandau 04 u 3. kolu skupine 'A' europske Lige prvaka.

6. KOLO Partizan – Jug Adriatic osiguranje 6:18
BEOGRAD
Suci: Robert Tiozzo (Split) i Vuk Milović (Kraljevo).
PARTIZAN: Bulajić, Gbadamassi, Barač, Nešić, Radulović, Andrin, Banović, A. Mitrović (1), Vićković (2), Radojević (1), Radonjić (2), P. Mitrović, Vlahović, Smiljević. Trener: Stefan Ćirić.
JUG ADRIATIC OSIGURANJE: Popadić, Macan, Fatović, Lončar (1), Kržić (1), Garcia (1), Lozina (3), Merkulov (4), Papanastasiou (3), Žuvela, Benić (5), Zvono, Jarak, Tomasović. Trener: Vjeko Kobešćak.
Igrač više: Partizan 5/2, Jug AO 7/4
Peterci: Partizan 1/1, Jug AO 1/1
Četvrtine: 1:2, 1:5, 2:6, 2:5.
POGLEDAJTE SEMAFOR
Petak, 25. listopada: Jadran Split – HAVK Mladost 9:13, subota, 26. listopada, Budva: Primorac Kotor – Crvena zvezda 9:11, Igalo: Jadran Carine (HN) – Budva 12:6, Šabac: Šabac – Mornar BS 12:12, Beograd: Partizan – Jug Adriatic osiguranje 6:18.

Poredak: 1. HAVK Mladost 18 bodova, 2. Jug Adriatic osiguranje 18 bodova, 3. Jadran Carine (HN) 12 bodova, 4. Crvena zvezda 10 bodova, 5. Jadran Split 9 bodova, 6. Primorac Kotor 9 bodova, 7. Partizan 4 boda, 8. Šabac 4 boda, 9. Mornar BS 4 boda, 10. Budva bez boda.

7. KOLO
Subota, 2. studenog, Dubrovnik: Jug Adriatic osiguranje – Primorac Kotor, Zagreb: HAVK Mladost – Partizan, Split: Mornar BS – Jadran Split, Budva: Budva – Šabac, Beograd: Crvena zvezda – Jadran Carine (HN).

27. travanj 2024 03:08