VaterpoloPRVA HRVATSKA LIGA |

JUGAŠIMA DERBI U SPLITU Vjeko Kobešćak: ‘Zadovoljni smo pobjedom, i zadovoljni smo igrom‘

17. listopada 2020. - 20:04
Jugaši su dobili derbi 3. kola s 11:8. Splitski Jadran u Poljudu nije uspio iznenaditi, a što je uspio dva puta na početku prošle sezone.

Prvak je utakmicu otvorio pogotcima Lorena Fatovića, Daniila Merkulova i Alexa Papanastasioua. Jadran je do kraja prve četvrtine s dva pogotka došao na pogodak zaostatka., ali u drugoj četvrtini opet je plus tri za momčad trenera Vjeka Kobešćaka (5:2), u trećoj je još tri puta plus tri (6:3, 7:4 i 8:5), a na početku posljednje četvrtine plus pet (10:5), te je bilo jasno kako bodovi idu u Gruž.

- Zadovoljni smo pobjedom, i zadovoljni smo igrom, a pogotovo jer je ovo bila prva naša teška utakmca u novoj sezoni. Jadran je odigrao dobru utakmicu. Pokazao je kako nije pao nakon što je ostao bez nekoliko igrača. Igrali su brzi i dopadljiv vaterpolo, ali mi smo bili baš dobri. Kontrolirali smo rezultat - istaknuo je Kobešćak, a potom o najboljima u svom sastavu.

- Toni Popadić je odigrao odliučnu utakmicu. Kad se Jadran mogao priključiti imao je nekoliko velikih obrana. Daniil Merkulov je iskočio s pogocima u drugom dijelu utakmice, Alex Papanastasiou također. Centri, Luka Lončar i Alex Obert, napravili su dobar posao. Nismo imali neraspoloženih igrača, a spomenuti su iskočili - podvukao je Jugov trener.

Marko Žuvela (Jug AO) foto: Vojko Bašić / CROPIX

Obert, Garcia, Marinić Kragić, Pejković... foto: Vojko Bašić / CROPIX

Alex Papanastasiou (Jug AO) i Anđelo Šetka (Jadran ST) foto: Vojko Bašić / CROPIX

Jadran Split - Jug AO foto: Vojko Bašić / CROPIX

3. KOLO Jadran (ST) – Jug AO 8:11
JADRAN SPLIT:
Podrug (11 obrana), Burić (2), Marinić Kragić (2), Bego (1), Butić (1), Pejković, Milardović, Čondić Kadmenović, Bušelić, Delić (1), Šetka, Dužević, Đula, Stojanac. Trener: Mile Smodlaka.
JUG ADRIATIC OSIGURANJE: Popadić (12 obrana), Obert (1), Fatović (2), Lončar (1), Kržić, Garcia, Radić (1), Merkulov (3), Papanastasiou (3), Žuvela, Benić, Obradović, Vukojević, Zvono. Trener: Vjeko Kobešćak.
Igrač više: Jadran (ST) 9/5, Jug AO 9/5
Peterci: Jadran (ST) 1/1, Jug AO 1/0
Četvrtine: 2:3, 1:2, 2:3, 3:3.

SEMAFOR Prva hrvatska liga
Rezultati, 1. kolo:
 HAVK Mladost – KPK 21:7, Jadran Split – Zadar 1952. 28:5, Primorje EB – OVK POŠK 18:8, Mornar BS – Galeb MR 16:8, te Solaris – Medveščak 14:7, slobodan je bio Jug AO, 2. kolo: Medveščak - Jug AO 9:17, Zadar 1952. - KPK 6:17, Mornar BS - Solaris 12:11, Galeb MR - Jadran Split 6:20, OVK POŠK - HAVK Mladost 4:17, slobodno je Primorje EB, 3. kolo: Primorje EB - Zadar 1952. 21:4, Jadran Split - Jug AO 8:11

POREDAK
1. Jadran Split 6 bodova / 3 utakmice (56:22), 2. HAVK Mladost 6 bodova / 2 utakmice (38:11), 3. Primorje EB 6 bodova / 2 utakmice (39:12), 4. Jug AO 6 bodova / 2 utakmice (28:17), 5. Mornar BS 6 bodova / 2 utakmice (28:19), 6. Solaris 3 boda / 2 utakmice (25:19), 7. KPK 3 boda / 2 utakmice (24:27), 8. OVK POŠK bez boda / 2 utakmice (12:39), 9. Medveščak bez boda / 2 utakmice (16:31), 10. Galeb MR bez boda / 2 utakmice (14:36), 11. Zadar 1952. bez boda / 3 utakmice (15:66).