Hrvatska zaustavljena u derbiju skupine, ništa od dana odmora, njega je zaradila Mađarska

19. srpnja 2023. - 06:05

2. KOLO

Hrvatska - Mađarska 10:12

FUKUOKA Bazen Marine Messe. Suci: Alexandrescu (Rumunjska) i Ohme (Njemačka).

HRVATSKA: Bijač (6 obrana), Burić (2), Čagalj, Krapić, Kržić (1), Bukić (2), Vukičević (1), Žuvela (1), Marinić Kragić (1), Vrlić, Bašić, Kharkov (2), Popadić. Izbornik: Ivica Tucak.

MAĐARSKA: Levai, Angyal (1), Manhercz, Pohl (1), Vamos (2), Nagy (1), Zalanki (3), Fekete (1), Nemet (1), Denes Varga (1), Jansik (1), Molnar, Vogel (6 obrana). Izbornik: Zsolt Varga.

Igrač više: Hrvatska 3/14, Mađarska 6/11

Peterci: Hrvatska 1/1 (Marinić Kragić)

Četvrtine: 1:3, 2:2, 3:3, 4:4

Skupina ‘C‘, 1. kolo, ponedjeljak, 17. srpnja: Hrvatska - Argentina 24:5, Japan - Mađarska 8:16, 2. kolo, srijeda, 19. srpnja: Hrvatska - Mađarska 10:12, poslije igraju Japan - Argentina, 3. kolo, petak, 21. srpnja: Argentina - Mađarska, Japan - Hrvatska (12 sati po hrvatskom vremenu).

Poredak: 1. Mađarska 4 boda/2 utakmice, 2. Hrvatska 2 boda/2 utakmice, 3. Japan bez boda/1 utakmica, 4. Argentina bez boda/1 utakmica.

Hrvatska neće imati dan više odmora nakon prvog kruga SP-a. Mađarska je dobila derbi, slavila u reprizi finala zadnjeg Europskog prvenstva, te će kao pobjednik skupine ‘C‘ izravno u četvrtfinale, dok naše čeka borba za mjesto među osam najboljih.

Prvi pravi ispit smo izgubili. Nismo bili dobri. Nismo. Mađarska je pokazala dosta više.

PRVA ČETVRTINA Blokiran je bio prvi naš napad nakon čega je iz daljine potegao Zalanki, te je Mađarska povela - Vogel je zatim upisao prvu obranu zaustavivši pokušaj Čaglja - Prekršaj Mađarske u napadu - Pokušaj Kharkova, druga obrana Vogela. U nastavku napada Vrlić je izborio igrača više, ali nismo uputili udarac -  Nije ni Mađarska (isključen Kharkov) - Opet je Vrlić zaradio igrača više, i opet su naši pogriješili - Potom nisu dozvolili Mađarima da pogledaju prema Bijaču - Vogel je upisao treću obranu (Žuvela) - Hrvatska se obranila - Treći igrač više Hrvatske kojeg je zaradio Krapić, ali je Bukićev pokušaj blokiran - Drugi igrač više za Mađarsku (Burić isključen), Vamos 0:2 - Žuvela je 26 sekundi prije kraja prve četvrtine realizirao igrača više - 22 sekunde poslije prvog pogotka naših, Nemeth 1:3.

DRUGA ČETVRTINA Hrvatska se obranila s igračem manje, tresao se okvir našeg gola - Bukić nije bio uspješan - Nije ni Angel na drugoj strani - Drugi napad naših u drugoj četvrtini nije završio udarcem prema Vogelu - Bijač je na drugoj strani upisao drugu obranu (Manhercz) - Peti igrač više naših (dva pokušaja Žuvele, blok, pa okvir gola, treći nismo imali jer je pogriješio Bukić) - Bijač nova obrana, ali novi napad Mađarske - Obranili smo se, ali Žuvela radi prekršaj kad je krenuo u napad. Potom je isključen. Mađarska ide na plus tri (1:4 Angyal).

- Radimo sve suprotno od dogovora. Amo početi igrati – rekao je u minuti dogovora Ivica Tucak, hrvatski izbornik.

Krapić je izborio isključenje (Jansik), Marinić Kragić je bio neprecizan iz daljine - Obranili smo se, na drugoj strani Vogel je iskočio sa svojih vrata te presjekao - Nakon nove dobre obrane naših, Kharkov 2:4 - Burić drugo isključenje. Manhercz tri pokušaja (Bijač obrana, potom dva bloka) - Vrlić je izborio peterac. Siguran je realizator Marinić Kragić 3:4 - Žuvela drugo isklučenje. Tri sekunde prije kraja prvog poluvremena Nagy 3:5.

Jedna od šest obrana protiv Mađarske - Marko Bijač

Andrea Masini/Deepbluemedia// Andrea Masini/deepbluemedia/

TREĆA ČETVRTINA Neuspješan napad naših - Mađarska je izborila igrača više. Nakon minute dogovora, u trenutku kad se vraćao isključen igrač, Jansik je iskoristio još uvijek višak na desnoj strani 3:6 - Bukić potom postiže svoj prvi pogodak 4:6 - Bašić je isključen. Denes Varga 4:7 - Igrač više Hrvatske. Zalanki je omeo Čaglja u pokušaju da uputi udarac prema Voleglu - Mađarima je isteklo vrijeme za napad - Vrlić je zaradio igrača više. Kharkov je sjajno, iz dosta teške situacije uspio 5:7 – obrana Hrvatske – Hrvatska ima igrača više. Nije uspio Marinić Kragić, ali u nastavku napada Bukić je odlično uposlio Kržića za 6:7 – peta obrana Bijača – blokiran je šut Bašića - šesta obrana Bijača – Bukićev pokušaj odlazi pokraj vratnice – drugo isključenje Bašića, Fekete je odlično potegao za 6:8 – Mađarska se obranila.

ČETVRTA ČETVRTINA Neuspješan napad naših – Kržić je isključen, Mađarska koristi igrača više, strijelac je Pohl 6:9 – Marinić Kragić nije uspio – kontra Mađarske, Vamos 6:10 – Mađarska je imala napad za plus pet – pokušaj Kharkova s igračem više je blokiran, realizacija igrača više 2 od 12 – novi igrač više za Hrvatsku, ništa od pogotka – Fekete prekršaj u napadu -  Burić iz vanka dvije minute i 20 sekundi do kraja utakmice 7:10 - obranila se Hrvatska - opet Burić 8:10, minutu i 32 do kraja - Zalanki 8:11, minuta i 6 sekundi do kraja - 51 sekundu do kraja Vukičević 9:11 - kontra Hrvatske, Bukić 10:11, 35 sekundi do kraja - Hrvatska je zaigrala na sve ili ništa, Zalanki 10:12

Hrvatska uoči Mađarske

DO KRAJA SKUPINE ‘C‘ Danas još Japan - Argentina, a u petak, 21. srpnja: Mađarska - Argentina, Hrvatska - Japan (12 sati po hrvatskom vremenu). Mađarska je na startu dobila Japan, naši Argentinu, najslabiju reprezentaciju skupine.

02. svibanj 2024 23:45