VaterpoloZAVRŠNI TURNIR SVJETSKE LIGE ZA VATERPOLISTE

HRVATSKA DRUGA, AUSTRALIJA TREĆA Skupina 'B' može sad sjesti i čekati

20. lipnja 2019. - 21:20
Iskoristili smo tek četvrtog igrača više, i to kad je Australija imala dva pogotka viška (4:2). Suparnik je pak bio bez greške do tada (2/2 realizacija igrača više te iskorišten peterac). Naši su poveli u prvom napadu. Nakon 23 sekunde igre pogodio je Ivan Krapić, koji je protiv Australaca odmorio Luku Lončara.

Grubo su naši pogriješili pred kraj druge četvrtine, obranili se te odmah napravili prekršaj u napadu što je iskoristila Australija te drugi put imala dva pogotka viška (5:3 - Kayesu nije bilo teško pogoditi kad je bio jedan na jedan s Markom Bijačem). Srećom, odmah su naši odgovorili (Josip Vrlić) te je Australija na poluvremenu imala (samo) pogodak prednosti, koju smo anulirali početkom nastavka (drugi pogodak Krapića). Niz smo nastavili i napad poslije. S igračem više smo izigrali Australce (i drugi centar, Vrlić, je po drugi put prevario Anthonyja Hrysanthosa), a potom se obranili s igračem manje te u napadu odličnim potezom Maro Jokovića, koji je izigrao čuvara Aidana Rocha, došao u priliku te zakucao za 7:5. Srećom po naše, ni tu nije bio kraj serije Hrvatske, koja je narasla na 6:0 (Ante Vukičević s igračem više, a potom Xavi Garcia). Naš niz prekinuo je s igračem više Andrew Ford (Australija je sedam minuta i jednu sekundu bila bez pogotka). Zadnju četvrtinu dočekali smo s dva pogotka viška (Australci su u zadnjoj četvrtini postigli dva pogotka, a Hrvatska jedan, i to Loren Fatović 21 sekundu prije kraja treće četvrtine realizirao je igrača više za 10:7, naši su realizirali četiri igrača više u nizu).

Vrlić je svojim trećim pogotkom, šut 3/3, i to pogotkom iz vanka, tri minute i 17 sekundi prije kraja razriješio dileme (11:8).
Hrvatska je tako zauzela drugo mjesto u skupini, Srbija prvo, Australija treće, a Kazahstan četvrto. Već sad je jasno kako se Hrvatska i Srbija ne mogu opet ogledati prije zadnjeg dana turnira. Uglavnom, skupina 'B' već nakon prve utakmice dana u kojoj su naši po 29. put dobili Australiju u 39. međusobnom ogledu može sjesti i čekati rasplet u skupini 'A' kako bi doznala protiv koga će tko igrati u četvrtfinalu.

Hrvatska – Australija 11:9
BEOGRAD Bazen Tašmajdan. Gledatelja 150. Suci: Voevodin (Rusija) i Kun (Mađarska)
HRVATSKA: Bijač (6 obrana), Benić, Fatović (1), Krapić (2), Joković (2), Buljubašić, Vukičević (1), Bušlje (1), Bašić, Vrlić (3), Šetka, Garcia (1), Marcelić. Izbornik: Ivica Tucak.
AUSTRALIJA: Denneley, Campbell, Ford, Kayes (1), Power, Lachlan (1), Roach (1), Brooks, A. Ford (3), Putt (1), Hollis (1), Edwards (1), Hrysanthos (10 obrana). Izbornik: Elvis Fatović.
Igrač više: Hrvatska 12/5, Australija 13/4
Peterci: Hrvatska -, Australija 1/1
Četvrtine: 2:3, 2:2, 6:3, 1:1

Skupina 'B'
Rezultati, 1. kolo: Hrvatska - Kazahstan 20:4, Srbija - Australija 12:8, 2. kolo: Australija - Kazahstan 14:5, Srbija - Hrvatska 11:10, 3. kolo: Hrvatska - Australija 11:9, Srbija - Kazahstan (21 sat).

POREDAK
1. Srbija (utakmica manje) 6 bodova, 2. Hrvatska 6 bodova, 3. Australija 3 boda, 4. Kazahstan (utakmica manje) bez boda.

27. travanj 2024 13:51