TenisTENIS

TRAVA S-HERTOGENBOSCHA Ana izborila osminu finala

13. lipnja 2017. - 19:51

Uspješan je bio start Ane Konjuh na turniru na travi u S-Hertogenboschu. Sa 6:4 i 6:4 dobila je 125. tenisačicu svijeta, dvije i po, godine stariju Tamaru Korpatsch te se plasirala u osminu finala.

U prvom setu, koji je trajao 45 minuta, Ana je oduzela servis njemačkoj tenisačici u petom gemu, ali već u idućem je izgubila svoj. Međutim, odmah nakon toga novi break 19-godišnje Dubrovkinje, koja je u osmom gemu spasila dvije break lopte. U devetom gemu propustila je tri set lopte, te još jednu u  desetom gemu nakon čega je spasila četiri braek lopte. Novu, petu set loptu je iskoristila.

U drugom setu, koji je trajao duže nego prvi (51 minuta), Ana je imala break loptu u trećem gemu, ali nije uspjela. U sedmom gemu je oduzela servis nakon što je Korpatsch povela s 30:0. U desetom gemu je servirala za pobjedu. Njemačka tenisačica je dobila prvi poen. Ane je izjednačila na 15:15, zatim povela s 30:15 te sa 40:15. Nije iskoristila prvu meč loptu, ali jest drugu. Korpatsch nije imala u drugom setu niti jednu break priliku.

Ani, 33. tenisačici svijeta, koja je peta nositeljica WTA turnira u Nizozemskoj, iduća suparnica je domaća tenisačica, Richel Hogenkamp, koja je na 100. mjestu WTA rang liste. 25-godišnja Nizozemka je na startu dobila iskusnu, 31-godišnju Luksemburžanku Mandy Minellu, 82. tenisačicu svijeta, sa 6:3 i 6:3.

30. travanj 2024 17:38