TenisITF DUBROVNIK CUP

Prvi nositelji podigli pokal u Gospinom polju, zanimljivo, tri od četiri meča dobili su istim rezultatom!

8. travnja 2023. - 16:57

Prvi nositelj su na kraju prvi. Australac Adam Taylor i Ukrajinac Eric Vanshelboim su osvojili turnir parova na ITF Dubrovnik Cupu. Direktor turnira Pero Barović im je uručio pobjednički pokal. Prije toga je nagradio finaliste, Samoborca Nikolu Bašića i Ukrajinca Ivana Kremenchutskyija.

Taylor i Vanshelboim su nakon 1:4 u prvom setu nanizali pet gemova, u drugom setu su gubili s 1:0 i 2:1, napravili break u petom gemu, poveli s 3:2, ali već u idućem gemu izgubili prednost. Potom u sedmom gemu još jednom oduzeli servis, a kako su potom bili uspješni na svom servisu, nakon sat i 23 minute igre mogli su slaviti.

31-godišnji Australac je do jučer imao dva osvojena ITF-a u paru. Ovo mu je treća 25-ica. Deset godina mlađih, 21-godišnji Ukrajinac je prije Dubrovnika slavio na četiri turnira. Ovo mu je druga 25-ica. Prvi nositelji su u Gospinom polju ostvarili četiri pobjede bez izgubljenog seta, a zanimljivo, prve dvije pobjede, te posljednju istim rezultatom – 6:4 i 6:4.