TenisOPET ZEMLJANI TERENI |

DUBROVKINJA USPJEŠNA NA STARTU WTA TURNIRA U HAMBURGU Ana Konjuh uzela oba seta nakon 4:5, te izborila plasman među 16 najboljih

6. srpnja 2021. - 16:28

Ana Konjuh se vratila nakratko na zemljane terene, travnati su iza nje, a uskoro će na beton. Povratak na zemlju obilježila je pobjedom, i to na startu WTA turnira u njemačkom Hamburgu gdje je u 1. kolu svladala 25-godišnju Jasminu Paolini iz Italije, 88. sa svjetske rang liste.

Nakon sat i 33 minute igre bilo je 7:5 i 7:5 za 23-godišnju Dubrovkinju, koja je u prvom setu vodila s 2:0 i 3:1, a nakon 4:5 dobila set osvojivši iduća tri gema. U drugom setu napravila je break u trećem gemu, izgubila prednost već u idućem, četvrtom gemu, te opet s tri gema u nizu nakon 4:5 otišla do pobjede. U desetom gemu talijanska tenisačica je imala dvije set lopte, Ana je u jedanaestom gemu iskoristila treću break loptu, a u dvanaestom gemu izborila dvije meč lopte, te iskoristila prvu.

U 2. kolu čeka je uspješnija iz ogleda Sara Erani – Fiona Ferro. Prva je iskusna, 34-godišnja Talijanka, trenutno 105. na rang listi, a druga je 24-godišnja Francuskinja, koja je trenutno 51. tenisačica svijeta.

Ana je pobjedom protiv Paolini, prije toga uspjehom u kvalifikacijama Wimbledona, napravila novi pomak naprijed, s 129. se 'spustila' na 118. mjesto svjetske rang liste. Želja joj je što prije ući u TOP 100, izbjeći ako je moguće igranje kvalifikacija za četvrti Grand Slam turnir sezone, US Open.

U odnosu na početak godine Konjuh je napredovala za više od 400 mjesta.

28. travanj 2024 09:41