RukometPAKET24 PREMIJER LIGA

Tuga u Gospinom polju, Spačva je izgubila, Umag je izgubio, ali izgubio je u 4. kolu Lige za ostanak i RKHM Dubrovnik

13. ožujka 2022. - 20:39

Spačva je izgubila, Umag je izgubio, ali izgubio je u 4. kolu Lige za ostanak i RKHM Dubrovnik. Karlovac je odnio oba boda iz Gospina polja (26:24), momčad Renata Čovića nije uspjela dobiti i drugu utakmicu kod kuće u Ligi za ostanak, te doći na tri boda od Umaga, a na četiri od Spačve.

Šteta, RKHM Dubrovnik će iduće kolo u Umag, a Spačva dočekuje Bjelovar... Treba dvojicu ostaviti iza leđa za ostati u igri za ostankom u najvećem rangu,. Paket24 Premijer ligi. Još je šest kola do kraja. U igri je 12 bodova (..., 6. Dubrava 12 bodova, 7. Rudar 11 bodova, 8. Spačva 9 bodova, 9. Umag 8 bodova, 10. RKHM Dubrovnik 3 boda).

RKHM Dubrovnik je na poluvremenu imao 12:10, nastavak otvorio pogotkom, imao još dva puta plus tri (14:11, 15:12). U 48. minuti zadnji put vodio s 19:18 pogotkom Nedjeljka Jurkovića nakon čega je Karlovac preokrenuo, otišao u 52. minuti na plus dva, u 58. minuti na plus tri...

Slavi Karlovac 26:24 pobjedu u Gospinom polju
Tonči Vlašić

Kristijan Raguž na vratima RKHM Dubrovnik imao je osam obrana. Jurković je bio prvi strijelac s devet pogodaka, još su mrežu Karlovca tresli Luka Bevanda i Mihael Krešić po pet puta, Dino Bukva tri puta, te Nikola Đurković i Vlado Raos po jednom.

Nisu skrivali tugu igrači RKHM Dubrovnik nakon poraza od Karlovca. Ni pljesak s tribina ih nije mogao utješiti. Ipak, mogu li se iduće kolo vratiti u 'život'?

RKHM Dubrovnik - Karlovac 24:26
27. travanj 2024 07:22