RukometRUKOMET

PRVA HL - JUG (M) Metković 1963. prekinuo sjajan niz Dubrovnika

9. travnja 2018. - 01:11

Nakon jedanaest utakmica bez poraza (devet pobjeda i dva remija) s kojima je živjela nada u Gospinom polju kako bi Dubrovnik na kraju ipak mogao do prvog mjesta i plasmana u viši rang - Premijer ligu - poraz, i to od Metkovića 1963. u Metkoviću s 30:28.

Prethodno je u subotu Mladi Rudar dobio kod kuće Pećine, a Split očekivano slavio u Vodicama. Buzet se pokazao sjajan domaćin te je savladao Hrvatskog dragovoljca, a što su priželjkivali u Gospinom polju. Međutim, njihov niz se nije nastavio. Iz Metkovića su se vratili praznih ruku te je četiri kola prije kraja na vrhu Prve hrvatske lige - jug: Split i Mladi Rudar s po 29 bodova, treći je Hrvatski dragovoljac s 26 bodova, Dubrovnik je četvrti s 24 boda, peta Ribola Kaštela ima 19 bodova, Metković 1963. je sa 17 bodova na diobi šestog mjesta. Buzet i Kozala imaju također po 17 bodova.

U županijskom derbiju u Metkoviću Dubrovnik je vodio s 1:0, 2:1 i 3:2, a potom stizao prednost Mekovića 1963 (4:4, 5:5, 6:6 i 7:7), koji je nakon 77 napravio seriju 3:0.

- Ušli smo loše u utakmicu. Cijeli susret smo stizali. Bilo je minus dva na poluvremenu (14:12). U drugom poluvremenu se vratimo na 14:14, ali tad opet serija naših grešaka - rekao je Ante Lagator, trener Dubrovnika.

Metković 1963. je nakon 14:14 napravio 4:0. Uspio se Dubrovnik još jednom vratiti iz minusa. Izjednačio je na 25:25, zatim na 26:26 u 55. minuti,

- Imali smo tada sedmerac, ali Dabelić ne pogađa. Nakon toga primamo gol. Idemo u napad. Radić pogađa stativu - prepričao je događanja u samoj završnici utakmice u Metkoviću trener Dubrovnika. Nakon što je Dubrovnik propustio iz sedmerca doći do vodstva, Metković 1963. je napravio 3:0 te otišao na 29:26 i tu je pričio bio kraj.

Napadački su se u redovima Dubrovnika istaknuli Luka Bevanda s osam pogodaka, Tomislav Radić u nastavku kada je postigao sva četiri pogotka te Zvonimir Srna, koji je bio standardno dobar s pet pogodaka. Nikša Bušlje i Maro Dabelić su postigli po tri, Leo Brnin i Hrvoje Lončarica po dva, te Anes Avdić jedan. Još su igrali Kristijan Janđel, Toni Barišić, Luka Morović, Teo Putica, Admir Ćustović, Kajo Cikatić i Ivan Dobrić.

Metković 1963. su predvodili Dario Raguž s osam pogodaka, Marko Pervan sa sedam te Antonio Cvitanović s pet. Ivan Obšivač i Josip Bezer su postigli po tri pogotka, dva Filip Volarević, te po jedan Smiljan Kolovrat i Damir Mataga. Još su pod vodstvom Fiipa Romića igrali Matko Jakić, Vladimir Koncul, Bruno Talajić, Vlatko Petrić, Darijan Bošković, Lucijan Popović, Marko Romić i Kristijan Marević.

U 19. kolu, idući vikend, Metković 1963. dočekuje Buzet, a Dubrovnik je domaćin Biogradu.

28. travanj 2024 07:22