OstaloPOSLJEDNJA AKCIJA U 2022. GODINI TRIATLON KLUBA DUBROVNIK

Što je prošle godine izgubila za jednu sekundu, sad je osvojila, Korčulanka Karmen Fabris pobjednica Božićne utrke 10K, dok je pobjednik...

24. prosinca 2022. - 11:18

Prošle godine su se prvi put okupili na Badnji dan, poželjeli da utrka postane tradicionalna. Okupili su se i ove. Nakon što su preuzeli startne brojeve, označen je start.

Pamtimo kako je prošle godine prvi u cilju nakon 35 minuta i 35 sekundi bio Metkovac Ante Živković, član Atletskog kluba Dubrovnik, kako je u konkurenciji natjecateljica odlučio foto finiš u kojem je Alemka Bajrić iz Mokošice za sekundu bila brža od Korčulanke Karmen Fabris, koja je ciljem prošla nakon 47 minuta i 38 sekundi.

Tad se na startu našlo 17 natjecatelja i 6 natjecateljica, ove godine više u muškoj konkurencij, 24 trkača, te isto u ženskoj konkurenciji.

Željko Dabović iz Herceg Novog je prvi. Za šest sekundi je išao brže od prošlogodiišnjegh pobjednika, međutim, zbog radova na lapadskoj obali nije se trčalo istim putem kao i prošle godine. Dubrovčanin Željko Cota je bio drugi s minutu i 22 sekunde zaostatka za pobjednikom, a treći, kao i prošle godine, Goran Pulig iz Triatlon kluba Dubrovnik, koji je za pobjednikom zaostao četiri minute i 51 sekundu.

Korčulanka Karmen Fabris je ove godine napravila korak naprijed. Pobijedila je s vremenom 48 minuta i 46 sekundi, srebro i bronca otišle su u Kotor, osvojile su ih Marija Marković (49 minuta i 40 sekundi) odnosno Tamara Vučinović (56 minuta i 4 sekunde).

Božićnom utrkom 10K Triatlon klub Dubrovnik je zaključio još jednu uspješnu godinu.