OstaloNOVA POBJEDA DUBROVAČKIH STOLNOTENISAČA

Roko - Tri mušketira 2:3! ‘Pituri‘ nakon maratona protiv Marathona stigli na korak do duple krune

23. travnja 2024. - 21:55
Svako malo je ovako - slavi Miho Simović, kapetan Stolnoteniskog kluba Libertas MarinkolorTonči Vlašić/

Roko Tošić je dobio na startu Miha Simovića, te je zagrebački Marathon poveo u polufinalu Kupa Hrvatske, završnog turnira, koji se igra u Zagrebu, ali Libertas Marinkolor ima tri mušketira, tri jake karte, ne samo jednu, te je dobio utakmicu s 3:2 i izborio finale, koje se igra u srijedu, 24. travnja, s početkom u 19 sati.

Šesti put su ‘Pituri‘ u finalu Kupa. Hoće li uspjeti osvojiti po četvrti put trofej, te sezonu 2023./24. zaključiti osvajanjem duple krune? Doći do devetog trofeja u svojoj povijesti. Ove sezone su već osigurali

Tošić je dobio Simovića s 3:1 (11:5, 9:11, 11:9 i 11:4). Zatim je Filip Čipin izjednačio svladavši Vjekoslava Nemeca s 3:0 (11:3, 11:4, 11:4). Nakon toga je Tomislav Japec bio uspješniji od Alena Jalžabetića s 3:0 (11:4, 11:5, 19:17). Potom, Tošić - Čipin? Hoće li biti 2:2, pa će Nemec i Simović odlučiti, ili će novi/stari prvak ostvariti 3:1 pobjedu. Tošić je izjednačio. Dobio je Čipina s 3:2 (7:11, 11:9, 11:6, 6:11, 11:9).

I na kraju stolnoteniskog maratona, pobjeda kapetana Libertas Marinkolora. Simović - Nemec 3:0 (11:8, 11:3, 12:10).

Filip Čipin, Miho Simović i Tomislav Japec

Tonči Vlašić/

Suparnik u finalu bit će im GSTK Zagreb, koji je s 3:2 dobo STK Zagreb.

‘Pituri‘ su u oba domaća natjecanja, prvenstvu i kupu, dobili ove sezone svih dvedeset susreta, osamnaest u prvenstvu, te dva u kupu.

30. travanj 2024 23:02