OstaloMALI NOGOMET

Puležani, evo nas! Square ‘izvukao‘ sedmicu u utakmici koja je kasnila školski sat, tri igrača pogađala mrežu gostiju, jedan od njih četiri puta

25. studenog 2023. - 21:47

SEDAM POGODAKA

Square – Uspinjača Gimka 7:2

DUBROVNIK Sportska dvorana u Gospinom polju. Suci: Edo Vulić i Mario Budimor (obojica z Splita), delegat: Luka Klaić (Popovići).

Strijelci: 1:0 Hrkač (4), 2:0 Đuraš (8), 3:0 Lintula (17), 4:0 Đuraš (19), 5:0 Lintula (30), 6:0 Đuraš (31), 6:1 Šundov (34), 6:2 Crnčević (36), 7:2 Đuraš (37)

SQUARE: Jurišić, Cvjetković, Kuraja, Duvančić, Đuraš – Primić, Daničić Kačić, Džanković, Noković, Lintula, Hrkać, Zorić, Guilherme. Trener: Marin Jukić, pomoćnik: Ivan Tomšić.

USPINJAČA GIMKA: Vuković, Matković, Cigler, Jurakić, Šundov, Davidović, Ramić, Brzović, Crnčević. Trener: Dino Kovač.

Najvažnije, Square je dobio Uspinjaču Gimku kod kuće, te i dalje dijeli vrh sa Stanoinvest Futsal Pulom, koja je u derbiju kola slavila dan prije kod Olmissuma. Uoči 8. kola vrh je dijelio i aktualni prvak, Futsal Dinamo, ali je izgubio kod kuće od Crnice

POREDAK

Rezultati 8. kola, petak, 24. studenog, Zagreb: Futsal Dinamo - Crnica 1:2, Split: Torcida - Novo vrijeme 0:5, Osijek: Osijek - Vrgorac 5:3, Omiš: Olmissum - Stanoinvest Futsal Pula 3:5, subota, 25. studenog, Dubrovnik: Square - Uspinjača Gimka 7:2

Poredak: 1. Stanoinvest Futsal Pula 19 bodova, 2. Square 19 bodova, 3. Futsal Dinamo 16 bodova, 4. Olmissum 15 bodova, 5. Novo vrijeme 13 bodova, 6. Torcida 10 bodova, 7. Vrgorac 8 bodova, 8. Crnica 7 bodova, 9. Osijek 6 bodova, 10. Uspinjača Gimka 2 boda.

Uspinjača Gimka je letjela zrakoplovom za Dubrovnik, ali je sletjela u Split, pa je zatim morala autobusom do Gospina polja. Utakmica zbog toga nije počela u 19.30 sati, već je kasnila jedan školski sat. Mirko Hrkać je otvorio najbolju napadačku utakmicu Squarea ove sezone pogotkom za prste polizat, iskosa, naciljao je suprotnji gornji kut!

Zatim je strijelac bio Maro Đuraš, ali je sve, baš sve napravio Marko Kuraja. ‘Provozao‘ je čuvare, prevario i vratara. Potom 3:0? Volej Hrvoja Cvjetkovića nakon kornera, vratar Uspinjače Gimke Marko Vuković je uspio obraniti, ali Lintula je pratio akciju, te odbijanac pospremio u mrežu. 4:0? Gosti su igrali bez vratara, sve snage poslali u napad. Đuraš je iz svoje polovice naciljao nebranjenu mrežu.

Maro Đuraš (Square)

Tonči Vlašić/

Zatim, u drugih 20 minuta prvo Lintula, Gordan Duvančić je bio asistent Fincu u ‘crveno plavom‘ dresu, zatim Đuraš, presjekao je napad gostiju na polovici svog dijela terena, te, kao i u završnici prvog poluvremena, s tog mjesta naciljao nebranjenu mrežu Uspinjače Gimke, pa (opet) Đuraš na dodavanje Kuraje, a između trećeg i četvrtog pogotka Đuraša na utakmici, šestog i sedmog pogotka Squarea - dva puta su se u napadu oglasili gosti.

Prvo poluvrijeme na vratima Squarea bio je Lujo Jurišić, a u nastavku utakmice umjesto njega je branio reprezentativni vratar Zoran Primić, koji se vratio nakon ozljede zbog koje je morao napustiti igru protiv Olmissuma kod kuće već u 6. minuti, a zatim je propustio dvije slijedeće utakmice, Osijek u Gospinom polju, te Vrgorac u Vrgorcu. Njegov povratak je još jedna lijepa vijest iz Gospina polja, kao i činjenica da se Jurišić iskazao. U Vrgorcu je sačuvao svoju mrežu netaknutom, kao i sad u prvom poluvremenu protiv Uspinjače Gimke.

Još je jedno kolo do kraja. Makarska je veliki ispit za Squarea.