OstaloMALI NOGOMET

PRVA HL Tri boda i tri crvena kartona u Gospinom polju Split Tommyju, koji je otišao na vrh!

6. ožujka 2018. - 22:52

Nije uspio Square iznenaditi kod kuće Split Tommy, a što je unatrag dva kola pošlo za rukom jednom Brodu 035., koji je na svom terenu slavio s 5:4.

Dubrovački sastav je izgubio susret 15. kola sa 4:2. Upisao novi, deveti ovosezonski poraz. Ostao je na šest pobjeda i 18 bodova. Drugi put je ove sezone ostao praznih ruku protiv splitskog sastava. U prvom dijelu na Gripama Split Tommy je slavio s 2:1 pogotcima Josipa Sutona, koji je pogodak za konačnih 2:1 postigao 19 sekundi prije kraja utakmice.

Već nakon prvih 20 minuta Split Tommy je u Gospinom polju vodio s 3:0. Do 15. minuti nije bilo pogodaka, a tada mrežu Squarea pogađa, a tko drugi nego Josip Suton, a nakon njega dva puta Ante Ćorluka. Za 2:0 je pogodio u 18., a za 3:0 u posljednjoj, 20. minuti prvog poluvremena.

U nastavku, u 25. minuti, već je 0:4. Luka Perić je strijelac za goste. Međutim, nakon toga se 'zakuhalo'. Do kraja dva pogotka Squarea i tri crvena kartona za Split Tommy. Isključeni su Suton (drugi žuti) nakon čega je Hrvoje Cvjetković postigao prvi pogodak za Square. Zatim je u 35. minuti pocrveni vratar gostiju Nikola Čizmić jer je zaustavio loptu rukom izvan svog prostora. U 37. minuti Cvjetković postiže drugi pogodak, i to iz kaznenog udarca.

Split Tommy je pobjedom u Dubrovniku zasjeo na vrh. Tu će ostati najmanje 24 sata, a hoće li i duže ovisi kako će Futsal Dinamo proći u Slavonskom Brodu. Treći crveni kod gostiju dobio je trener Victor Acosta.

Square je nastavak prvenstva otvorio s dvije uvjerljive pobjede (Uspinjača u Zagrebu 4:1 te 5:0 Osijek Kelme u Gospinom polju), ali nakon toga dvije nule. U Makarskoj poraz od Novo vrijeme Apfel sa 6:1, a sad kod kuće od Split Tommyja.

SEMAFOR 15. kolo
Utorak, 6. ožujka, Vrgorac:
Vrgorac – Nacional Zagreb 3:1, Dubrovnik: Square – Split Tommy 2:4, Zagreb: Alumnus – Osijek Kelme, srijeda, 7. ožujka, Labin: Albona Potpićan '98 – Novo vrijeme Apfel, Slavonski Brod: Brod 035 – Fusal Dinamo, Zagreb: Uspinjača – Crnica.

POREDAK
1. Split Tommy 37 bodova, 2. Futsal Dinamo (utakmica manje) 36 bodova, 3. Novo vrijeme Apfel (utakmica manje) 31 bod, 4. Vrgorac 26 bodova, 5. Crnica (utakmica manje) 19 bodova, 6. Alumnus (utakmica manje) 19 bodova, 7. Nacional Zagreb 18 bodova, 8. Osijek Kelme (utakmica manje) 18 bodova, 9. Square 18 bodova, 10. Brod 035 (utakmica manje) 15 bodova, 11. Uspinjača (utakmica manje) 11 bodova, 12. Albona Potpićan '98 (utakmica manje) 2 boda.