OstaloMALI NOGOMET

Pjesma u Gospinom polju, pao je Dinamo, Square je na korak do polufinala prvenstva Hrvatske, Antun Bačić: ‘Čestitke igračima, hvala navijačima!‘

25. travnja 2022. - 20:22

POBJEDA

Square – Futsal Dinamo 3:1

DUBROVNIK Sportska dvorana u Gospinom polju. Gledatelja 600. Suci: Vedran Babić (Split) i Zdravko Kuran (Metković). Delegat: Mario Matić (Čilipi).

Strijelci: 1:0 Kuraja (30), 1:1 Mudronja (31), 2:1 Hrkač (33), 3:1 Perović (40)

SQUARE: Jurišić, Cvjetković, Kuraja, Duvančić, Hrkać – Turuk, Daničić-Kačić, Džanković, Noković, Perović, Gassmann, Peškura, Franković. Trener: Antun Bačić.

FUTSAL DINAMO: Piplica, Tolić, Kanjuh, Čekol, Prgomet – Pavlić, Dragaš, Konsuo, Mužar, Grbeša, Vučković, Zonjić, Mudronja, Novak. Trener: Matija Đulvat.

DOIGRAVANJE ZA PRVAKA HRVATSKE

Doigravanje za prvaka, četvrtfinala: Olmissum (1) – Vrgorac (8) 1:0, Crnica (4) – Novo vrijeme (5) 0:1, Futsal Pula (2) – AFC Universitas (7) 1:0, Square (3) – Futsal Dinamo (6) 1:0

Prve utakmice, petak, 22. travnja, Omiš: Olmissum – Vrgorac 2:1, Pula: Futsal Pula – AFC Universitas 6:2, subota, 23. travnja, Šibenik: Crnica – Novo vrijeme 3:4, ponedjeljak, 25. travnja, Dubrovnik: Square – Futsal Dinamo 3:1.

Četvrtfinale se igra na dvije pobjede.

Square je dobio prvu utakmicu četvrtfinala doigravanja za prvaka protiv Futsal Dinama, obranio je prednost domaćeg terena, te stigao na korak do polufinala. Druga utakmica igra se u subotu, 30. travnja, u Zagrebu. Eventaulna treća u Gospinom polju.

Prvi pogodak dočekali smo tek nakon pola sata igre, sredinom drugog poluvremena. Futsal Dinamo je napravio šesti akumulirani, te je Marko Kuraja namjestio loptu na deset metara. Najbolji strijelac Squarea je pogodio na oduševljenje više od 600 gledatelja u Gospinom polju. Međutim, vrlo brzo je Futsal Dinamo izjednačio. Jakov Mudronja je iskoristio nesporazum u obrani Squarea, koji je u vodstvo opet stigao u 33. minuti. Mirko Hrkać se našao u zagrljaju suigrača.

Futsal Dinamo je očekivano povukao vratara iz igre, zaigrao na sve ili ništa. U posljednjoj minuti je to kaznio Matej Perović. Pogodio je preko cijelog terena. U nekoliko navrata se tijekom utakmice istaknuo vratar Squarea Lujo Jurišić.

Ukratko prvo poluvrijeme prve utakmice četvrtfinala: Square je već u 7. minuti napravio peti prekršaj, ali Futsal Dinamo ipak nije imao priliku za udarac s deset metara. U prvom poluvremenu Square je ostavio bolji dojam, ali se pamti kako je Kristijan Čekol zatresao vratnicu gola domaćina.

Nakon prvog čina četvrtfinala slavi Square. Pjesma u Gospinom polju!

- Nevjerojatno tvrda utakmica, s puno, puno nervoze što je i bilo i za očekivati s obzirom na ulog. Dinamo je sredinom prvog poluvremenu imao inicijativu zbog naših pet prekršaja. Međutim, kad smo to uspjeli izdržati, u nastavku smo bili bolji. Bili smo izuzetno čvrsti. Zaslužili smo pobjedu u ovako lijepoj atmosferi, s ovakvom podrškom publike. Čestitke igračima, hvala navijačima – bio je prvi komentar Antuna Bačića, trenera Squarea.

30. travanj 2024 21:59