OstaloPLIVANJE

Nova medalja za Jug s državnog, Mario Šurković i u seniorskoj konkurenciji na pobjedničkom postolju

29. srpnja 2022. - 01:25

Mario Šurković je u apsolutnoj konkurenciji osvojio broncu na 200 metara mješovito. U finalu državnog prvenstva išao je 2:07.47, te je Plivački klub Jug nakon prvog dana vlasnik tri medalje, dvije srebrne i jedne brončane.

Šurković je u prijepodnevnom programu osvojio na 200 metara mješovito srebro u svom, mlađe seniorskom uzrastu, dok je do drugog srebra, također na 200 mješovito, doplivao u juniorskoj konkurenciji Juraj Barčot, koji je također nastupio u seniorskom finalu, te zauzeo četvrto mjesto s vremenom  2:08.41.

Zlato je uzeo Toni Slavica iz Šibenika s novim juniorskim rekordom Hrvatske – 2:02.45, dok je drugi bio Filip Mujan iz splitskog Mornara (2:05.08).

U A finalu na 200 slobodno Jug je imao svog predstavnika - Michel Brassard je bio osmi s vremenom 1:56.77.

Prvenstvo u zagrebačkim Sveticama traje do nedjelje, 31. srpnja.

28. travanj 2024 14:40