OstaloVESLANJE

HRVATSKI ČETVERAC 'BEZ' OSVOJIO BRONCU Veloluške blizanke opet na pobjedničkom postolju EP-a do 23 godine!

3. rujna 2018. - 01:29

Treće mjesto u kvalifikacijama, te treće mjesto u A finalu. Hrvatska posada 'četverca bez' veslačica osvojila je brončanu medalju na Europskom prvenstvu do 23 godine, koje se ovog vikenda održalo u Bjelorusiji, u gradu Brestu.

Uspjehu, ujedno jedinoj medalji za Hrvatsku na spomenutom natjecanju, doprinijele su veloluške blizanke, Ivana i Josipa Jurković, nekadašnje članice Ošjaka, a danas zagrebačke Trešnjevke, te Izabela Krakić i Aria Cvitanović.

Sestrama Jurković, te Izabeli Krakić, ovo je druga medalja s Europskih prvenstava do 23 godine. Prvu su izveslale prošle godine kada je četverac bez bio drugi. Tada je četvrti član posade bila Bruna Milinović.

Podsjetnik, veloluške blizanke su upravo sa Zagrepčankama, Izabelom Karkić i Brunom Milinović, ostvarile sjajne uspjehe. U tom sastavu, u četvercu bez, osvojile su naslov svjetskih i europskih juniorskih prvakinja!

EUROPSKO PRVENSTVO DO 23 GODINE 2018. U BRESTU (BJELORUSIJA), FINALE ČETVERCA BEZ (Ž): 1. Rumunjska 6:36,08, 2. Bjelorusija 6:40,42, 3. Hrvatska 6:47,66, 4. Njemačka 6:59,91.

28. travanj 2024 06:44