OstaloPLIVAČKI KLUB JUG

DALJINSKO PLIVANJE Đivo Damić, treći Jugov reprezentativac ove godine na Europskom juniorskom prvenstvu!

9. kolovoza 2019. - 01:10
Nakon Maria Šurkovića i Michela Brassarda, koji su nastupili prošli mjesec na Europskom juniorskom prvenstvu u plivanju u velikom, 50-metarskom bazenu, koje je održano u ruskom Kazanu, još jedan član Plivačkog kluba JugĐivo Damić - upisao je nastup na juniorskom EP-u, i to u daljinskom plivanju, koje se održalo u Češkoj. Damić je plivao u utrci na 7,5 kilometara te zauzeo 37. mjesto s vremenom 1:31.17,6.

Zlato je osvojio Rus Aleksandar Stephanov s vremenom 1:20.31,7, srebro Mađar David Betlehem s vremenom 1:20.43,9, a broncu Španjolac Pol Yagues s vremenom 1:20.48,6.

17-godišnji Damić je još nastupio u štafeti Hrvatske, koja je s vremenom 1:02.47,4 zauzela 13. mjesto, a u kojoj su još plivali Leona Coha iz zagrebačkog Posejdona, Jakov Igrec, član Poreča i Antonia Buličić, članica Splita. Štafeta Italije je osvojila zlato (56:24,9), srebro Njemačka (56:33,0), a broncu Francuska (56:44.8).

Zanimljivo, Damić je na juniorskom EP-u u daljinskom plivanju nastupio svega dan nakon što je zaključio nastup na državnom prvenstvu u Zagrebu, u 50-metarskom bazenu, gdje je s klupskom štafetom 4 puta 200 metara slobodno, u kojoj su još bili Marko Baletin, Michel Brassard i Mario Šurković, osvojio naslov državnog prvaka. Osim toga na državnom je čak pet puta bio nadomak medalje u pojedinačnoj konkurenciji. Naime, u juniorskoj konkurenciji Damić je zauzeo četvrto mjesto u disciplinama 400, 800 i 1500 metara slobodno, a bio je četvrti i u starijoj uzrasnoj kategoriji - mlađih seniora, i to u disciplinama 800 i 1500 slobodno.
28. travanj 2024 15:49