OstaloBADMINTON

Barbara Janičić drugi put na turniru seniorskog Kupa Hrvatske, i drugi put druga, i drugi put je finale odlučeno tek u trećem činu

23. prosinca 2021. - 12:18
Barbara Janičić s priznanjem Zajednice športova Dubrovačko-neretvanske županije za najuspješniju žensku nadu u 2021. godiniTonči Vlašić

Barbara Janičić, članica Badmintonskog kluba Dubrovnik, osvojila je srebro na turniru trećeg kruga Hrvatskog kupa za seniorke, koji je održan u Čakovcu. Do finala je stigla s dvije pobjede. Nakon što je u prvom krugu bila slobodna, u četvrtfinalu je dobila s 21:9 i 21:7 Maju Žubrinić iz Badmintonskog kluba Flex, a zatim u polufinalu treću nositeljicu Stellu Balenović iz zagrebačkog Medvedgrada 1998. s 21:19 i 21:17.

U finalu je Janičić, koja je bila u ulozi druge nositeljice, igrala protiv prve, Jelene Buchberger, članice Velike Gorice, te u super zanimljivom meču izgubila s 21:10, 23:25 i 22:20. Buchberger je osvojila i prethodna dva turnira, i na prvom je u finalu dobila u tri čina Janičić (21:17, 12:21, 21:16 za Buchberger).

19-godišnja Dubrovkinja nije nastupila na turniru drugog kruga, a sad u Čakovcu je igrala samo u pojedinačnoj konkurenciji, dok je na prvom turniru u Zagrebu bila druga i u parovima.

26. travanj 2024 23:02