OstaloPRVA HRVATSKE MALONOGOMETNA LIGA

ALUMNUS POTUČEN, KEKO ISKLJUČEN Četvrta pobjeda Squarea, Antun Bačić: 'Meni, iskreno, 8:4 nije drag rezultat'

29. studenog 2019. - 23:13
Nije bilo savršeno. Igrali smo bez Mara Đuraša, početkom drugog poluvremena smo zbog drugog žutog kartona ostali bez Keka, ali odigrali smo točno onoliko koliko nam je trebalo za ostvariti najvažnije. Zaslužili smo pobjedu. Bili smo bolji gotovo cijelu utakmicu, ne samo minutu, dvije, i to nakon što je isključen Keko. Oni su tada stigli do 3:2, srećom, brzo smo postigli četvrti pogodak – podvukao je trener Squarea Antun Bačić nakon 8:4 uspjeha protiv Alumusa u 7. kolu Prve hrvatske lige. Kod kuće je ove sezone njegova momčad bez greške – dobila je sve tri utakmice. Redom, prvo u 3. kolu Crnicu sa 6:5, zatim u 5. kolu Split sa 6:3 te sad Alumnus protiv koga je Square nakon prvog poluvremena vodio s 3:0.

'Crveno plavi' su poveli nakon tri minute i 34 sekunde igre. Pele je zaključio brzu akciju 'crveno plavih', driblingom se oslobodio čuvara te zakucao pod gredu. Pljeskalo se potom drugom Brazilcu, šteta što i Keko nije tada pogotkom zaključio akciju, ali i domaćem vrataru Zoranu Primiću jer opasan je bio u tim trenucima i Alumnus, koji je oslabljen stigao u Dubrovnik. Imao je na klupi samo tri zamjene.

Square je 2:0 poveo u 12. minuti. Pele je potegao iz daljine, silovito. Zatresao je okvir gola. Lopta se odbila do Mirka Hrkaća, koji je prevario vratara Alumnusa Franka Jamičića te iskosa, sa 5,6 metara naciljao mrežu. S istog mjesta minutu poslije pogodio je Keko. U 19. minuti sjajno je Pele proigrao Antu Daničića, koji pogađa gredu.

Alumnus je početkom nastavka postigao prvi pogodak (Nikola Perković). Keko je dobio drugi žuti u 25. minuti. Alumnus je odmah pogodio s igračem više (Dario Markić). Hrvoje Cvjetković je strijelac za 4:2 Squarea u 26. minuti, a odmah nakon toga pogađa mrežu Alumnusa i Haron Džanković. U 35. minuti za 6:2 i 7:2 pogodio je Marko Kuraja. Zatim drugi put Markić za goste, pa drugi put i Perković.

Blago Gašpar je 23 sekunde prije kraja postavio konačnih 8:4.

- Meni, iskreno, 8:4 nije drag rezultat. Puno je to pogodaka za mali nogomet. Istina, jednog smo primili s igračem manje, dva kad su igrali bez vratara, ali, što smo htjeli, to smo uspjeli. Pobjeda je tu. Uz to sačuvali smo nekoliko ozljedama načetih igrača, pa i one kojima je prijetilo da zbog žutog kartona ne igraju iduću utakmicu u Vrgorcu. Nažalost, jedno što nije bilo dobro jest dva žuta, tj. crveni karton Keka te smo sad takoreći bez pivota u idućoj utakmici, ali veseli forma većine igrača – naglasio je Bačić te potom dodao:

- Idemo sad na mjesto našeg najbolnijeg poraza prošle sezone. U Vrgorcu smo izgubili u polufinalu doigravanja za prvaka.

Square je gost Vrgorca u subotu, 7. prosinca, a četiri dana poslije ima odigrati zaostatak iz 6. kola u Makarskoj protiv aktualnog prvaka Novo vrijeme Apfel, a samo 48 sati poslije čeka ga kod kuće u zadnjem kolu prvog dijela ogled protiv AFC Universitasa.

- Zbog zauzetosti dvorane ne možemo igrati u subotu ili nedjelju, već igramo protiv Universitasa u petak, 13. prosinca, ali velika većina naših igrača je spremna odigrati dvije utakmice u tri dana – rekao je Bačić.
Pogledajte semafor, prvak izgubio!
Prva hrvatska malonogometna liga, 7. kolo, četvrtak, 22. studenog, Omiš: Olmissum – Split 3:2, petak, 23. studenog, Zagreb: Uspinjača Gimka – Vrgorac 5:4, Dubrovnik: Square – Alumnus Sesvete 8:4, Šibenik: Crnica – Novo vrijeme Apfel 4:2 (prvi poraz prvaka, ujedno prvi gubitak bodova ove sezone), subota, 30. studenog, Split: Universitas – Futsal Dinamo.

Poredak: 1. Novo vrijeme Apfel 15 bodova/6 utakmica, 2. Olmissum 15/7, 3. Square 13/6, 4. Crnica 13/7, 5. Alumnus Sesvete 10/7, 6. AFC Universitas 9/6, 7. Vrgorac 7/7, 8. Futsal Dinamo 5/6, 9. Uspinjača Gimka 5/7, 10. Split 2/7.

28. travanj 2024 10:37