NogometDRUGA ŽUPANIJSKA LIGA |

VRATILE SE PONIKVE NA NAJLJEPŠI NAČIN Sve tri utakmice 3. listopada završile s tri razlike, Luka Pejović tri puta ‘ubo‘ u derbiju Faraona

4. listopada 2021. - 06:41
Hrvoje Franković je protekle četiri sezone igrao za SOŠK 1919. (na slici protiv Enkela u Popovićima u proljeće 2021. godine), prije toga za Putniković nakon što su Ponikve 2015. zamrznule status, a sad kad se njegov matični klub opet aktivirao, vratio se doma, te postigao prvi pogodak u 3:0 pobjedi u Kuni protiv Rata. Franković, rođen 7. listopada 1986., u karijeri je igrao još i za Iskru iz Janjine, te za Grk iz Potomja.Tonči Vlašić

Prvak (Omladinac) – doprvak (Faraon) 4:1. U nepunih 15 minuta tri pogotka u derbiju 1. kola. Luka Pejović je u 7. i 9. minuti pogađao za 2:0 vodstvo domaćina, koje je u 14. minuti prepolovio Luka Koludrović, i taj rezultat je bio sve do 63. minute kad je Omladinac iz kaznenog udarca, kojeg je realizirao Luka Pejović, poveo s 3:1. Pobjedu domaćina potvrdio je u posljednjoj minuti Ivan Jurica. Dva žuta kartona domaćinu, niti jedan gostima. Pejović je 27-godišnjak, koji je ponikao u Omladincu, bio potom član mnogih zagrebačkih klubova, igrao u Slovačkoj, Njemačkoj i Sloveniji, a ovo ljeto se vratio u matični klub nakon 12 godina. U povratničkoj utakmici poveo je utrku za najboljeg strijelca lige.

Istim rezultatom kao na Lastovu završila je i utakmica u Stonu, ali na Batali nije slavio domaćin (SOŠK 1919.) iako je dobio prvo poluvrijeme s 1:0 (Ivan Žile u 44. minuti), već gost (Grk), koji je izjednačio u 54. minuti pogotkom Anđela Knezovića, a u posljednjih 15 minuta utakmice još tri puta prevario obranu domaćih. Redom, drugi pogodak za sastav iz Potomja postigao je Mario Ivanković u 75. minuti, zatim je svojim drugim pogotkom Knezović povećao u 78. minuti prednost na 3:1, a konačnih 4:1 potpisao Ivan Daničić Kačić u 87. minuti.

Sve tri utakmice odigrane u nedjelju, 3. listopada, završile su pobjedom od tri pogotka razlike. U Kuni su Ponikve s 3:0 obilježile povratak u natjecanje nakon šest godina. Mrežu domaćeg Rata prvo je zatresao kapetan, 35-godišnji Hrvoje Franković iz kaznenog udarca u 14. minuti, zatim Vinko Varezić u 36., te Dominik Dodig u 74. minuti.

U subotu, 2. listopada, podsjetnik, sezonu su otvorili u Kuparima ogledom Nogometna akademija Libertas i Enkel u kojem je domaćin bio uspješniji sa 4:2 pogocima Adriana Morine u 20. i 42. minuti, Ivana Gavrilice u 24. dok je konačni rezultat potpisao Fabio Sforza Jerosimić u 68. minuti. Za goste je oba pogotka postigao Ivo Bronzan, prvog u 39., a drugog u 58. minuti.

Utakmica Putniković - Hajduk 1932. je odgođena.

RASPORED 2. KOLA

Nedjelja, 10. listopada, Vela Luka: Hajduk 1932. – Faraon, Ston: Ponikve – Omladinac, Popovići: Enkel – Rat, Potomje: Grk – NA Libertas, te Putnikovići: Putniković – SOŠK 1919.

28. travanj 2024 16:03