NogometDRUGA ŽUPANIJSKA LIGA |

VODEĆI DVOJAC IMA 180 MINUTA DO KRAJA Omladinac povećao prednost u odnosu na Faraon, može li već u nedjelju protiv Enkela slaviti naslov prvaka?

17. svibnja 2021. - 11:14
Enkel i SOŠK 1919. nisu bili uspješni u 13. kolu, momčad iz Popovića je izgubila u Potomju, a iz Stona na LastovuTonči Vlašić

Omladinac sad ima tri boda više od Faraona, koji je za razliku od Lastovaca, koji su osvojili u 13. kolu sva tri boda, svladali kod kuće SOŠK 1919., osvojio samo jedan bod kod Putnikovića. Do kraja dva vodeća sastava lige imaju odigrati po dvije utakmice. Omladinac obje igra kod kuće, prvo dočekuje Enkel u posljednjem, 14. kolu, a zatim ima odigrati zaostalu utakmicu protiv Grka. Faraon pak dočekuje NA Libertas, a u zaostaloj utakmici je gost SOŠK-a 1919.

Omladinac je uspješniji od Faraona u međusobnim ogledima. Slavio je u Trpnju s 2:1, dok je 'uzvrat' na Lastovu bio bez pogodaka. Dakle, dobije li Omladinac Enkela u nedjelju, 23. svibnja, gotovo je - prvak je Druge županijske lige!

Omladinac je na svojim Lužama svladao SOŠK 1919. s 8:1. Stonjani su se držali dobro prvo poluvrijeme nakon kojeg je bilo samo 2:1. Poveo je domaćin pogotkom Vinka Nobila u 4. minuti. SOŠK 1919. je izjednačio već u idućoj minuti. Za 1:1 pogodio je Dario Andrović. U 12. minuti novi pogodak Omladinca (Zdenko Barbić). Tih 2:1 bilo je sve do 55. minute kad je Nobilo svojim drugim pogotkom iz kaznenog udarca pogodio za 3:1. Do kraja utakmice Barbić je još tri puta tresao mrežu SOŠK-a 1919., u 61., 80. i 82. minuti, a po jednom su se u listi strijelaca upisali Kristijan Simić u 67., te David Genzić u 90. minuti.

Bez pobjednika u Putnikovićima u ogledu istoimenog domaćina i Faraona. Mato Vitković je u 37. minuti realizirao kazneni udarac za vodstvo Putnikovića. Faraon je izjednačio tri minuta prije kraja pogotkom Vinka Milinovića.

Nogometna akademija Libertas je pobjedom 4:0 protiv Rata otvorilo 13. kolo. U Kuparima se igralo u petak. Za domaćina su pogađali Bruno Grčić u 37., Christian Čukteraš u 41., Ivica Duždević u 66. i Milan Mikulić u 68. minuti.

Osam pogodaka viđeno je u Potomju gdje je Grk sa 6:2 svladao Enkel. Za domaćina su pogađali Anđelo Knezović u 12. i 15., Mile Galić u 19., 54. iz kakzenog udarca i 61. minuti, te Matej Marević u 72. minuti, a za goste Ivan Perić u 13., te Marko Cvjetković u 48. minuti.

POREDAK

1. Omladinac 29 bodova / 12 utakmica (35:8), 2. Faraon 26 bodova / 12 utakmica (30:15), 3. NA Libertas 20 bodova / 13 utakmica (24:14), 4. Putniković 20 bodova / 13 utakmica (20:16), 5. Grk 19 bodova / 12 utakmica (28:18), 6. SOŠK 1919. 13 bodova / 12 utakmica (20:31), 7. Enkel 8 bodova / 13 utakmica (14:34), 8. Rat 5 bodova / 13 utakmica (13:48).

Raspored 14. kola, nedjelja, 23. svibnja, Kuna Pelješka: Rat – Grk, Lastovo: Omladinac – Enkel, Ston: SOŠK 1919. – Putniković, Trpanj: Faraon – NA Libertas.

28. travanj 2024 04:05