NogometDRUGA ŽUPANIJSKA LIGA

Utakmica Ponikve - Rat pretvorila se u rat, čeka se dodatno izvješće delegata. Radost u Kuparima nakon pola godine!

25. ožujka 2024. - 12:19

11. KOLO

Putnikovići: Putniković – Hajduk 1932. 2:4 (Nikola Jeić u 38. iz kaznenog udarca i 63. za domaćina, a za goste Ivan Maričić u 5. i 68., oba iz kaznenog udarca, te Marin Šeparović u 45. i Antonio Bačić u 83. Minuti), Lastovo: Omladinac – Enkel 4:0 (Leone Katić u 27., Karlo Kustura u 47., David Katić u 58. i Mateo Barbić Jr. u 88. minuti), Trpanj: Faraon – SOŠK 1919. 2:1 (Vinko Milinović u 29. i Jakov Volarević u 39. minuti za domaćina, a za goste Ante Radić u 6. minuti), Ston: Ponikve – Rat 1:2, Kupari: NA Libertas – Grk 1:0 (Karlo Bonović u 85. minuti).

Poredak: 1. Omladinac (utakmica manje) 25 bodova, 2. Hajduk 1932. (utakmica manje) 24 boda, 3. Ponikve 23 boda, 4. Rat 21 bod, 5. Faraon 16 bodova, 6. Enkel 15 bodova, 7. NA Libertas 10 bodova, 8. Putniković 9 bodova, 9. Grk 6 bodova, 10. SOŠK 1919. 3 boda.

Incident na stonskoj Batali. Disciplinski sudac Županijskog nogometnog saveza Dubrovačko – neretvanskog Arian Čustović će imati posla. Utakmica Ponikve – Rat pretvorila se u rat u 89. minuti. Gost je vodio s 2:1. Došlo je, prema izvješću delegata Dražena Kukrike iz Dubrovnika, do naguravanja igrača obje momčadi nakon dosuđenog slobodnog udarca, potom i udaranja. Pomoćni suci, David i Marko Dropulić iz Ploča su ušli u teren kako bi smirili situaciju, a nakon čega je jedan od njih, ne navodi se koji, udaren. Sad se čeka dodatno izvješće delegata, koji je, tako je napisao, zatražio od glavnog suca utakmice, bio je to Ante Šetka iz Ploča, da svira kraj nakon viđenog u 89. minuti.

Šetka je zbog udaranja igrača u prekidu u toj 89. minuti utakmice isključio trojicu igrača, Sandra Salacana (Ponikve), te Luku Violića i Juru Tomića (obojica Rat). Uz to je tijekom utakmice pokazao jedanaest žutih kartona. Osam igrač Rata je požutjelo, a trojica igrača domaćih.

Gosti su poveli pogotkom Josipa Mustapića u 42. minuti. Domaćin je izjednačio preko Salacana u 77. minuti, a Rat je do novog vodstva stigao u 87. minuti pogotkom Maria Stojana. Utakmica je registrirana pobjedom Rata 2:1.

Ponikve su tako upisale prvi domaći poraz, a drugi ukupno. Rat je uzvratio domaćinu za poraz u prvom dijelu sezone u Kuni (2:3). Ponikve su ovim porazom izgubile vodstvo na tablici, koje je preuzeo Omladinac, koji ima utakmicu manje, i to kod kuće protiv Hajduka 1932., koji je također preskočio dojučerašnjeg lidera. Rat je i dalje četvrti, ali sad s dva boda manje od Ponikava, koje su treće.

U ostalim utakmicama 11. kola Nogometna akademija Libertas je prekinula niz od četiri poraza. Dobila je Grk u Kuparima pogotkom u 85. minuti, te stigla do druge pobjede ove sezone. Prvu je ostvarila prije točno pola godine, u 1. kolu sezone, 24. rujna, kad je dobila Rat u Kuparima s 4:1, a kad je sva četiri pogotka za domaćina postigao Ivan Pleština.

Faraon je drugi put ove sezone dobio SOŠK 1919. s pogotkom razlike. Prvo na Batali krajem studenog, u zaostaloj utakmici 2. kola s 1:0, a sad je kod kuće bio bolji s 2:1. Omladinac kod kuće, a Hajduk 1932. u gostima su do nova tri boda stigli s po četiri pogotka u mreži suparnika.

12. KOLO

Ponedjeljak, 1. travnja, Vela Luka: Hajduk 1932. – NA Libertas, Potomje: Grk – Ponikve, Kuna: Rat – Faraon, Ston: SOŠK 1919. – Omladinac, Popovići: Enkel – Putniković.

27. travanj 2024 04:03