NogometPRVA ŽUPANIJSKA LIGA |

SVETI MARTIN DOBIO I DESETU U NIZU, TIN VIDAK SAD SAM NA VRHU LISTE STRIJELACA Uvjerljiv u Kominu ONK Metković uoči dolaska lidera

23. svibnja 2021. - 20:09

Na Svetom Martinu Croatia – Slaven 2:1, a na Lužama Sokol – Konavljanin 3:0. Dva konavoska ogleda u 19. kolu pripala su domaćinu. Croatia je nanizala desetu pobjedu, drži vrh, Tin Vidak je prvi pogodio mrežu Slavena u 41. minuti, te preuzeo vrh liste strijelaca. Njegov 15. pogodak. Luka Curić je na početku drugog dijela pogodio za 2:0 sastava iz Gabrila, dok je prednost domaćih prepolovio Paulo Vukić u 65. minuti.

U Dubravci su za Sokol protiv Konavlajnina pogađali Leo Pušić u 45., Nikša Dragić u 66., te Antonio Konsuo u 81. minuti.

Pobijedio je i drugoplasirani ONK Metković, i to je bio uvjerljiv u Kominu protiv Gusara - 4:0. Prva dva pogotka potpisao je Stipan Marević, u 8. i 20. minuti, treći Duje Medak u 56., a četvrti Ante Sokol u 86. minuti. ONK Metković zaostaje dva boda za liderom, koji je iduće kolo gost na Štruvinu. ONK Metković je u prvom dijelu dobio Croatiju u Gabrilima 2:1, a nakon toga je sastav sa Svetog Martina počeo svoj pobjednički niz.

Slavi ONK Metković u Kominu
Tonči Vlašić

U Smokvici Jadran je bio uspješniji od Maestrala s 3:0. Nemanja Šešlija u 64., Mladen Salečić u 68., te Nedo Mušić u 86. minuti su tresli mrežu sastava iz Krvavca.

U Orebiću bez pobjednik. Orebić je poveo protiv Hajduka 1932. u 48. minuti (Vladimir Ravlić), a izjednačio je gost iz kaznenog udarca u 77. minuti (Tomislav Andreis).

Kolo su u subotu otvorili Župa dubrovačka i Žrnovo na lapadskom travnjaku. Domaćin je slavio s 5:0. Župa dubrovačka je kod kuće u zadnje tri utakmice napravila 17:0, osvojila svih devet bodova, ali kako nije bila uspješna u gostima, ispala je iz utrke za prvo mjesto...

Sve je sad u drugom planu. Kad će nedjelja, 30. svibnja, i ogled ONK Metković - Croatia!

Gusar - ONK Metković

SEMAFOR 19. kola

Subota, 22. svibnja, Dubrovnik: Župa dubrovačka - Žrnovo 5:0, nedjelja, 23. svibnja, Smokvica: Jadran – Maestral 3:0, Dubravka: Sokol – Konavljanin 3:0, Gabrile: Croatia – Slaven 2:1, Komin: Gusar – ONK Metković 0:4, Orebić: Orebić – Hajduk 1932. 1:1

POREDAK

1. Croatia 49 bodova / 19 utakmica (49:13), 2. ONK Metković 47 bodova / 19 utakmica (48:14), 3. Župa dubrovačka 40 bodova / 19 utakmica (50:18), 4. Slaven 26 bodova / 19 utakmica (37:24), 5. Gusar 24 boda / 19 utakmica (31:34), 6. Sokol 23 boda / 19 utakmica (30:41), 7. Jadran Smokvica 23 boda / 19 utakmica (33:46), 8. Orebić 22 boda / 19 utakmica (35:28), 9. Konavljanin 21 bod / 19 utakmica (29:35), 10. Žrnovo 19 bodova / 19 utakmica (23:46), 11. Maestral 14 bodova / 19 utakmica (21:53), 12. Hajduk 1932. 12 bodova / 19 utakmica (20:51).

RASPORED 20. kolo

Nedjelja, 30. svibnja, Krvavac: Maestral – Orebić, Vela Luka: Hajduk 1932. – Gusar, Metković: ONK Metković – Croatia, Gruda: Slaven – Sokol, Čilipi: Konavljanin – Župa dubrovačka, Žrnovo: Žrnovo – Jadran.

Dvojac za prvaka, 21. kolo: Croatia – Hajduk 1932., Sokol – ONK Metković, posljednje, 22. kolo: Orebić – Croatia, ONK Metković – Župa dubrovačka

28. travanj 2024 06:07