NogometPRVA ŽUPANIJSKA LIGA

Slaven nije slavio, ONK Metković jest, te je sad uoči super derbija na Gnjilama za ‘crvene‘ biti ili ne biti, moraju dobiti metkovske ‘crveno bijele‘

13. ožujka 2022. - 17:33

13. KOLO

Nedjelja, 13. ožujka, Čilipi: Konavljanin - Jadran 1929. Smokvica 4:0, Žrnovo: Žrnovo – Sokol 4:2, Blato: BŠK Zmaj – Gusar 1:2, Čibača: Župa dubrovačka – Orebić 2:1, Metković: ONK Metković – Maestral 3:1, Gabrili: Croatia – Slaven 0:0.

PRVA ŽUPANIJSKA LIGA

1. ONK Metković 32 boda (31:7), 2. Slaven 28 bodova (25:8), 3. Gusar (kažnjen oduzimanjem dva boda) 24 boda (24:16), 4. Konavljanin 22 boda (26:19), 5. Croatia 20 bodova (24:15), 6. Sokol 18 bodova (22:22), 7. Orebić 18 bodova (19:20), 8. Župa dubrovačka 18 bodova (18:21), 9. Žrnovo 14 bodova (17:27), 10. Jadran Smokvica 13 bodova (16:24), 11. BŠK Zmaj 7 bodova (19:28), 12. Maestral 6 bodova (13:47).

Tko će od dva vodeća sastava lige dočekati derbi na prvom mjestu, kakva će biti bodovna razlike, hoće li je uopće biti? ONK Metković i Slaven su suparnici iduće nedjelje, 20. ožujka. Nakon 12. kola, prvog proljetnog, pobjegli su konkurenciji, a u 13. kolu metkovski 'crveno bijeli' su dočekali Maestrala, koji je posljednji, ali koji se pojačao za proljeće, dok je Slaven u svakom slučaju imao teži zadatak. Čekala ga je Croatija na svom Svetom Martinu.

ONK Metković je imao dva boda više uoči 13. kola, sad ima četiri. Dobio je s 3:1 Maestrala, a Slaven nije u Gabrilima uspio osvojiti sva tri boda, već bod, nije bilo pogodaka. Slaven iduće kolo igra za ostanak u utrci za naslovom, ONK Metković uspjehom na Gnjilama može mahnuti Slavenu, te početi razmišljati o novom nastupu u kvalifikacijama za veći rang. Hoće li Slaven doći na bod od ONK Metković, a ako pobijedi, imat će u slučaju istog bodovnog učinka prednost. Naime, na Štruvinu, u prvom dijelu, nije bilo pobjednika: ONK Metković - Slaven 1:1.

Ukoliko ONK Metković ode s Gnjila kući pjevajući, imat će velikih sedam bodova razlike...

Gusar je ostvario novi uspjeh, Konavljanin također...

Đir terenima na kojima su se tresle mreže u 13. kolu: ONK Metković je prvo poluvrijeme protiv Maestrala dobio s 3:0 (Marko Manenica u 10., Stipan Marević u 20., te u 44. minuti iz kaznenog udarca). Gosti su ublažili poraz u nastavku u kojem je viđen samo jedan pogodak (Nikica Primorac u 75. minuti).

Konavljanin je dobio Jadran 1929. pogocima Marka Trtomana u 2., Marina Matage u 49., Mateja Perića u 60. i Pera Opušića u 62. minuti. Konavljanin je nanizao tri pobjede, sve tri kod kuće (4:1 je dobio BŠK Zmaj u posljednjem kolu prvog dijela, a s 3:0 Žrnovo na startu drugog dijela). Ukupno je ostvario šest pobjeda.

I Žrnovo je slavilo kod kuće u 13. kolu s četiri pogotka u mreži gostiju, razlika je samo što gost nije 'šutio'. Postigao je dva pogotka, i to je vodio s 2:0 pogocima Josipa Marinovića u 29. i Balda Cicijelja u 37. minuti. Žrnovo je prvi pogodak postiglo u 44. minuti (Teo Borovina), te tri u nastavku – Mario Orlović u 58. iz kaznenog udarca, David Jurić u 65. i Antonio Ivanković u 84. minuti.

Gusar je jedini gost koji je upisao pobjedu u 13. kolu – 2:1 u Blatu protiv BŠK Zmaj, koji je poveo pogotkom Dina Velimirovića u 5. minuti. U nastavku izjednačio je Ivan Popović u 52. minuti, u 58. minuti je domaćin ostao s desetoricom, neoprezan, a opasan po suparnika bio je Marko Curaća te je morao iz igre. Pobjednik je odlučen u 76. minuti autogolom Maria Šunjića. Tako je  Gusar došao do sva tri boda.

U Čibači prvo dva kaznena udarca u ogledu Župe dubrovačke i Orebića. Prvi kazneni udarac je bio za gosta – iskorišten (Ivan Roso u 13. minuti), drugi za domaćina – iskorišten (Stanislav Vasilj u 39. minuti). Pobjednika je odlučio autogol. Ante Kordić je nespretmo zatresao vlastitu mrežu, te je Župa dubrovačka stigla do pobjede 2:1 protiv Orebića.