NogometNOGOMET

PRVA ŽUPANIJSKA LIGA Sto posto ONK Metković, Slaven i Gusar, a nula posto Sokol i Konavljanin

7. listopada 2018. - 20:49
ONK Metković i Slaven (na slici), te Gusar, koji je odigrao utakmicu manje, i dalje su na stopostotnom učinku. Metkovski 'crveno bijeli' su bez primljenog pogotka u prva tri kola. Imaju čistih 11:0. Prvo su pobijedili u gostima (Grk 4:0), a potom dvije kod kuće (Hajduk 1932. 4:0, te sad Žrnovo 3:0. Po rasporedu sa Žrnovom su trebali igrati u gostima, ali su radovi na uređenju svlačionica u Žrnovu, te je došlo do promjene domaćinstva). Marin Čužić je postigao prvi i drugi pogodak za ONK Metković protiv Žrnova, prvi u 23., a drugi i 40. minuti. Pobjedu je u 78. minuti potvrdio Dane Dominiković, koji je u prva tri kola postigao pet pogodaka.

Slaven je sve tri utakmice odigrao na svojim Gnjilama ove sezone, ali piše mu se pobjeda u gostima. Naime, Sokol je domaćin na njegovom igralištu dok se ne steknu uvjeti za igranje u Dubravci. Slaven je u 1. kolu slavio protiv Konavljanina kod kuće (4:1), zatim kao 'gost' dobio Sokola s 3:0, a sad kod kuće dobio Župu dubrovačku s 1:0. Pogodak vrijedan tri boda postigao je Tomislav Grubešić u prvim minutama nastavka. Domaćin je imao još jednu veliku priliku za pogodak, koju nije iskoristio, dok je Župa dubrovačka promašila tri velike prilike...

Gusar je u 1. kolu slavio protiv Župe dubrovačke kod kuće s 5:3, a sad je istim rezultatom slavio protiv Sportskog društva Smokvica, kako se sad zove Jadran 1929. Smokvica. Gosti su nakon sat vremena igre vodili s 3:1, ali u zadnjih pola sata 4:0 za domaćina, koji krajem prvog poluvremena nije realizirao kazneni udarac. SD Smokvica je od 78. minute igrala s igračem manje. Dva puta je mrežu gostiju pogodio Drago Jelavić, a po jednom Ivan Medak, Darko Dodig i Nedjeljko Kaleb. Za SD Smokvicu su pogađali Antonio Pecotić, Igor Čović, dok je treći pogodak bio autogol koji je pripisan Tomislavu Dodigu.

Grk je nakon poraza kod kuće od ONK Metković sa 4:0, dobio iduće dvije. Prvo je s 2:0 savladao Konavljanina u Čilipima, a sad nadigrao Sokola kod kuće sa 4:0 (Ivan Memunić, Mateo Kljunak, Mario Bartulović i Tomislav Storelli). Sokol i Konavljanin su i dalje jedini bez boda. Sokol je u 1. kolu izgubio u Gabrilima s 1:0. Konavljanin je sad izgubio (k)od Hajduka 1932. sa 4:0 (Tomislav Andreis iz kaznenog udarca, Hrvoje Gugić, Ivan Zlokić i Goran Gugić).

Croatia je sve tri utakmice ove sezone odigrala istim rezultatom - 1:0. Samo, dvije je dobila, obje kod kuće (Sokol i sad Orebić. Sttrijelac je bio Pero Ševo u 58. minuti), a jednu je izgubila, i to u Čibači u 2. kolu od Župe dubrovačke. Orebić je u Gabrilima izgubio prve bodove ove sezone. Orebić ima utakmicu manje. Zaostatak mu je utakmica kod kuće protiv Gusara...

Iduće kolo, koje se igra u nedjelju, 14. listopada, ONK Metković je gost SD Smokvica, Slaven putuje u Orebić, a Gusar dočekje Croatiju. Još igraju: Sokol - Hajduk 1932., Konavljanin - Žrnovo, te Župa dubrovačka - Grk.

3. KOLO
Nedjelja, 7. listopada, Komin
: Gusar – SD Smokvica 5:3, Gabrili: Croatia – Orebić 1:0, Gruda: Slaven – Župa dubrovačka 1:0, Potomje: Grk – Sokol 4:0, Vela Luka: Hajduk 1932. – Konavljanin 4:0, Metković: ONK Metković - Žrnovo 3:0.

POREDAK
1. ONK Metković 9 bodova (11:0),
 2. Slaven 9 bodova (8:1), 3. Gusar (utakmica manje) 6 bodova (10:6), 4. Grk 6 bodova (6:4), 5. Croatia 6 bodova (2:1), 6. Hajduk 1932. 4 boda (6:6), 7. Orebić (utakmica manje) 3 boda (2:2), 8. SD Smokvica (ex. Jadran 1929.) 3 boda (7:8), 9. Župa dubrovačka 3 boda (4:6), 10. Žrnovo 1 bod (3:8), 11. Sokol bez boda (0:8), 12. Konavljanin bez boda (1:10).
30. travanj 2024 06:23