NogometNOGOMET

PRVA ŽUPANIJSKA LIGA Na Gnjilama slavio 'gost', Grk kući pjevajući, a Župa i Jadran 1929. ostavili bodove kod kuće

30. rujna 2018. - 22:31
Antonio Lipotić je realizirao najstrožu kaznu, te je Župa dubrovačka tim pogotkom, koji je postignut početkom nastavka, stigla do pobjede kod kuće protiv Croatije iz Gabrila i prvih bodova ove sezone. Momčad iz Čibače je u sezonu, koja je počela u nedjelju, 23. rujna, poveo Milan Petrović, koji je četiri dana nakon poraza na startu u Kominu od Gusara s 5:3, prihvatio poziv iz GOŠK Dubrovnika 1919. te preuzeo hrvatskog trećeligaša, a Ivica Karabogdan s klupe mlađih uzrasta uskočio na upražnjeno mjesto. Povratak na klupu prve momčadi kluba iz Čibače Karabogdan će pamtiti po uspjehu.

Prva tri boda osvojio je i Grk, i to u gostima. Nakon 4:0 poraza kod kuće od ONK Metković, slavio je s 2:0 u Čilipima protiv Konavljanina. Do 84. minute nije bilo pogodaka na Šupjaci. Tada pogađa za goste Mateo Kljunak. U trećoj minuti sudačke nadoknade još su jednom gosti prevarili domaćina. Mario Bartulović je bio strijelac za potvrdu uspjeha momčadi iz Potomja. Konavljanin je i dalje bez boda.

Na Gnjilama je Slaven ostvario novu pobjedu, s 3:0 je dobio Sokola, te i on, kao i ONK Metković, ima svih šest bodova u prva dva kola. Slaven je na svom terenu bio u ulozi gosta, jer su Gnjile, dok se u Dubravci ne steknu uvjeti za igranje, domaći teren i Sokolu. Povratnik među prvoligaše je na start izgubio u Gabrilima od Croatije s 1:0, a sad od Slavena. Tomislav Grubešić je pogodio prvo u prvom poluvremenu (19. minuta), zatim u drugom za 2:0 (58. minuta), a konačnih 3:0 u 80. minuti potpisao je pogotkom Jurica Ivanković.

Do prve pobjede i bodova stigao je i Jadran 1929., koji je na svom terenu u Smokvici svladao Žrnovo. Prvi je mrežu gostiju pogodio Josip Žaknić u 13. minuti iz slobodnog udarca, a u 34. minuti Antonio Pecotić iz kaznenog udarca. U nastavku Marin Laus je strijelac za 3:0, a u sudačkoj nadoknadi pogodak za Žrnovo postiže Domagoj Čule.

SEMAFOR 2. kolo
Srijeda, 26. rujna, Metković:
ONK Metković - Hajduk 1932. 4:0, nedjelja, 30. rujna, Smokvica: Jadran 1929. – Žrnovo 3:1, Čilipi: Konavljanin – Grk 0:2, Gruda: Sokol – Slaven 0:3 ('Zeleni' iz Dubravke su domaćini na terenu Slavena dok se ne završe radovi na njihovom igralištu), Čibača: Župa dubrovačka – Croatia 1:0, Orebić: Orebić - Gusar (odgođeno).

POREDAK
1. ONK Metković 6 bodova (8:0),
2. Slaven 6 bodova (7:1), 3. Gusar (utakmica manje) 3 boda (5:3), 4. Jadran 1929. 3 boda (4:3), 5. Orebić (utakmica manje) 3 boda (2:1), 6. Croatia 3 boda (1:1), 7. Župa dubrovačka 3 boda (4:5), 8. Grk 3 boda (2:4), 9. Žrnovo 1 bod (3:5), 10. Hajduk 1932. 1 bod (2:6), 11. Sokol bez boda (0:4), 12. Konavljanin bez boda (1:6).
3. KOLO
Nedjelja, 7. listopada, Komin: Gusar – Jadran 1929., Gabrili: Croatia – Orebić, Gruda: Slaven – Župa dubrovačka, Potomje: Grk – Sokol, Vela Luka: Hajduk 1932. – Konavljanin, Žrnovo: Žrnovo – ONK Metković.

27. travanj 2024 19:32