NogometČETVRTI RANG

Počeo proljetni dio u južnoj skupini Treće hrvatsle lige: Mirko Marić vitez od Neretve!

25. veljače 2024. - 00:18

Mirko Marić je postigao oba pogotka za Neretvu u domaćem 2:1 uspjehu protiv Hrvatskog viteza na startu drugog dijela sezone u južnoj skupini Treće hrvatske lige, četvrtom rangu. Pogađao je 24-godišnji Marić, povratnik u Neretvu nakon tri i pol godine, u 37. i 43. minuti, dok je strijelac za goste bio Lovre Čirjak u 63. minuti. Dvostruki strijelac za sastav Iza Vage igrao je tri sezone za Jadran Luka Ploče, od ljeta 2020. do ljeta 2023. godine, a u prvom dijelu ove sezone nosio dres Croatije iz Zmijavaca.

Preostala dva županijska četvrtoligaša će u akciju u nedjelju, 25. veljače: Neretvanac dočekuje Primorac iz Biograda na Moru, a GOŠK Dubrovnik 1919. je gost Sloge Mravince.

Ostali rezultati utakmica 16. kola, koje su odigrane u subotu, 24. veljače, Unešić: Zagora – Junak Sinj 3:1, Kaštel Gomilica: GOŠK (KG) – HRNK Zmaj (M) 3:0, Ivanbegovina: Kamen – Zadar 1:3, Klis: Uskok – Omiš 2:1, te Vodice: Vodice – RNK Split 6:0.

Poredak: 1. Zadar 35 bodova, 2. Zagora 32 boda, 3. Junak 31 bod, 4. GOŠK (KG) 28 bodova, 5. Primorac BNM (utakmica manje) 28 bodova, 6. Hrvatski vitez 27 bodova, 7. Omiš 26 bodova, 8. Uskok 23 boda, 9. Neretva 20 bodova, 10. Sloga (utakmica manje) 19 bodova, 11. Vodice 18 bodova, 12. Neretvanac (utakmica manje) 15 bodova, 13. Kamen 15 bodova, 14. HRNK Zmaj 12 bodova, 15. RNK Split 12 bodova, 16. GOŠK Dubrovnik 1919. (utakmica manje) 9 bodova.

17. KOLO

Vodice: Vodice – Zagora, Split: RNK Split – Uskok, Omiš: Omiš – Kamen, Zadar: Zadar – Neretva, Posedarje: Hrvatski vitez – Sloga, Dubrovnik: GOŠK Dubrovnik 1919. – GOŠK (KG), Makarska: HRNK Zmaj (M) – Neretvanac, Biograd na Moru: Primorac (BNM) – Junak.

25. travanj 2024 06:55