NogometŽUPANIJSKI KUP

Penali u Čibači, deseti udarac odlučio, Faraon u finalu Pelješca, znaju se finalisti centra Lastovo - Korčula, u Metkoviću ‘domaćin‘ izgubio

20. veljače 2022. - 18:46
Slavi ONK Metković - slika iz arhive, trenutak kad je ONK postigao pogodak u kvalifikacijama za popunu Treće HNL - jugTonči Vlašić

BŠK Zmaj i Jadran Smokvica će igrati u finalu Nogometnog centra Lastovo – Korčula, Blaćani su s 3:2 dobili Omladinac na Lastovu, dok je u Smokvici poražen Hajduk 1932. iz Vela Luke s 1:0. Na Lastovu je BŠK Zmaj poveo pogotkom Vinka Nobila u 17. minuti. Potom preokret Omladinca (1:1 David Katić u 22., a 2:1 Leone Katić u 27. minuti). BŠK Zmaj je dobio nastavak s 2:0 – Toni Sardelić je u 48. minuti izjednačio na 2:2, a Nedo Mušić u 84. minuti pogodio za konačnih 3:2 za blatske 'crvene'. U Smokvici već u 1. minuti kazneni udarac za goste, ali Hrvoje Gugić nije uspio zatresti mrežu domaćina, koji je do pobjede stigao u 88. minuti. Pogodio je Dario Penić, koji je u 80. minuti ušao u igru.

U Nogometnom centru Pelješac Faraon je dobio u Stonu SOŠK 1919. s 3:1, te se plasirao u finale u kojem će igrati protiv Ponikava, koje su bile slobodne na startu. Faraon je poveo pogotkom Vinka Milinovića u 3. minuti. Izjednačio je Mateo Vodopić u 26. minuti. SOŠK 1919. je u 43. minuti ostao s desetoricom (Jakša Kristović je igrao rukom, te tako spriječio pogodak – kazneni udarac). Jakov Palinić je bio siguran s bijele točke te doveo goste u vodstvo 2:1, a početkom nastavka, u 49. minuti, Baldo Butrić je potpisao konačni rezultat. U 65. minuta je SOŠK 1919. ostao s devetoricom, a Faraon s desetoricom. Zbog međusobnog koškanja isključeni su Antonio Mihočević (SOŠK 1919.) i Martin Butrić (Faraon).

U Nogometnom centru Dolina Neretve polufinale je izborio ONK Metković, koji je na umjetnoj travi pomoćnog igrališta Neretve dobio 'domaćina' Gusara iz Komina s 4:1. ONK Metković je poveo pogotkom Neda Ereša u 35. minuti, Gusar je izjednačio u drugoj minuti nastavka preko Ante Sršena. Do kraja tri pogotka metkovskih 'crveno bijelih' – 1:2 Marko Manenica (62.), 1:3 Ivan Šutalo (76), 1:4 Ivan Šutić Galić (85.). Slobodni su bili Neretvanac i Neretva, dok će četvrti polufinalist biti pobjednik ogleda između Jadran Luka Ploče i Maestral, koji se u Pločama igra u srijedu, 23. veljače, s početkom u 15 sati.

U Nogometnom centru Dubrovnik – Župa dubrovačka – Konavle polufinale je izborila Croatija iz Gabrila, koja je boljim izvođenjem kaznenih udaraca dobila Župu dubrovačku. Nakon 90 minuta igre bilo je 1:1. Župa dubrovačka je povela pogotkom Viktora Lekaja u 10. minuti, u 34. minuti je zbog drugog žutog kartona Dominika Žarka domaćin ostao s desetoricom. Croatija je izjednačila u 74. minuti (Domagoj Ljubišić). Potom penali, redom, prva serija: 1:2 Pero Ševo, 2:2 Viktor Lekaj, druga serija: 2:3 Domagoj Ljubišić, 3:3 Marko Barčot, treća serija: 3:4 Goran Smolčić, 3:4 Jure Pušić (promašaj), četvrta serija: 3:5 Luka Perak, 4:5 Bruno Šutalo, peta serija: 4:5 Luka Curić (obranio Bruno Šutalo), 4:5 Stanislav Vasilj (obranio Josip Fragić). Utakmica između Sokola i Slavena prekinuta je u 28. minuti pri rezultatu 1:0 za sastav s Gnjila. Tko će dalje? – odlučit će vodstvo natjecanja. Enkel je bio slobodan. Četvrti polufinalist bit će pobjednik ogleda između Konavljanina i GOŠK Dubrovnik 1919., koji se igra u srijedu, 23. veljače, u Čilipima s početkom u 14.30 sati.

27. travanj 2024 07:59