NogometTREĆA HL - JUG |

NERETVA SE RASTRČALA, ALI SVA TRI BODA OSTALA NA LAPADU Tri mušketira GOŠK Dubrovnika 1919. - Topuzović, Kristić i Cicijelj

28. listopada 2020. - 15:58
Bod na startu (BŠK Zmaj kod kuće bez pogodaka), a zatim dvije pobjede (Uskok na Klisu, te Urania na Lapadu, obje rezultatom 2:1). Zatim, gostovanje kod Neretvanca u Opuzenu i prvi poraz u 2020. godini, prvi nakon 302 dana (2:1 u sudačkoj nadoknadi). Sedam dana poslije opet 2:1, i opet za suparnika (Kamen je odnio sva tri boda iz Dubrovnika pogotkom u sudačkoj nadoknadi). Nakon toga opet je GOŠK Dubrovnik 1919. bio pogodak kratak nakon 90 minuta igre iako je ovaj put postigao tri pogotka (OSK kod kuće bolji 4:3).

Negativan niz prekinut je protiv RNK Split kod kuće (2:0), ali nakon toga opet tri nule, ovaj put ne s jedan razlike, već s dva (poraz 2:0 u gostima od Kamena, poraz 2:0 kod kuće od Jadran Luka Ploče, te poraz u Makarskoj 3:1 od RNK Zmaj).

Niz je prekinut protiv Neretve. Pobjeda 2:0. Pogađali su Anel Topuzović i Baldo Cicijelj. Topuzović je potpisao prekrasan potez u 30. minuti. Naciljao u trku s 18, 19 metara. Gosti su prve dvije izgledne prilike za pogodak promašili, Dalibor Kristić, vratar domaćih, upisao je tri, četiri velike obrane... Nikola Blažević, vratar Neretve, uspio je u 82. minuti, ali ne i u četvrtoj minuti sudačke nadoknade spriječiti Balda Cicijelja da dođe do devetog ovosezonskog pogotka. Neretva je imala više prilika za pogodak, dominirala je drugo poluvrijeme, ali nije imala igrača koji će poput Topuzovića i na kraju Cicijelja poslati loptu u mrežu.

Treća HNL - jug, 12. kolo: GOŠK Dubrovnik 1919. - Neretva (Metković) foto: Tonči Vlašić

Do kraja prvog dijela dubrovački sastav čeka gostovanje u Unešiću (Zagora), zatim stiže biogradski Primorac, pa ide u Posedarje (Hrvatski vitez), dolazi Sloga i u zadnjem kolu 28. studenog je gost Vodica. Poslije toga kup, osmina finala i dolazi 16. prosinca Slaven Belupo, prvoligaš. Jedna utakmica odlučuje tko će dalje.

Kad je riječ o prvenstvu, s obzirom kakve uvjete ima dubrovački nogomet, i dalje je ruglo od stadiona na Lapadu, naprijed se ne može. Jedino se može opet natrag.

U Blatu BŠK Zmaj je slavio pogotkom 20-godišnjeg Ivana Čepa u 14. minuti protiv Primorca. Gosti su od 52. minute igrali s desetoricom. Blatski 'crveni' su ostvarili svoju petu pobjedu.

U Opuzenu u derbiju kola nije bilo pogodaka, Neretvanac - Jadran Luka Ploče, te su Pločani opet vodeći jer je pod reflektorima na Klisu Zagora izgubila sa čak 3:0 od domaćeg Uskoka. Jadran Luka Ploče ima dosta bolju pogodak razliku od sastava iz Unešića: 'Plavi' plus 17, a Zagora plus 8.

RASPORED 12. kola
Srijeda, 28. listopada, Vodice
: Vodice – Hrvatski vitez 4:0, Blato: BŠK Zmaj – Primorac (BNM) 1:0, Klis: Uskok – Zagora 3:0, Dubrovnik: GOŠK Dubrovnik 1919. – Neretva 2:0, Baška Voda: Urania – RNK Zmaj (M) 1:0, Opuzen: Neretvanac – Jadran Luka Ploče 0:0, Hrvace: Hrvace – Kamen 2:2, Otok: OSK – RNK Split 3:1, slobodna je Sloga.

POREDAK
1. Jadran Luka Ploče 25 boda/12 utakmica (25:8), 2. Zagora 25 bodova/ 11 utakmica (23:15), 3. Hrvace 20 bodova/11 utakmica (19:13), 4. RNK Zmaj (M) 19 bodova/11 utakmica (16:14), 5. Neretvanac 18 bodova/11 utakmica (18:14), 6. Uskok 17 bodova/11 utakmica (15:11), 7. BŠK Zmaj 17 bodova/12 utakmica (22:21), 8. Kamen 16 bodova/12 utakmica (20:20), 9. OSK 16 bodova/11 utakmica (18:19), 10. Urania 16 bodova/11 utakmica (15:17), 11. RNK Split 15 bodova/12 utakmica (20:22), 12. Primorac (BNM) 13 bodova/11 utakmica (16:12), 13. GOŠK Dubrovnik 1919. 13 bodova/11 utakmica (14:17), 14. Neretva 13 bodova/11 utakmica (13:21), 15. Hrvatski vitez Posedarje 11 bodova/11 utakmica (12:21), 16. Vodice 9 bodova/12 utakmica (14:25), 17. Sloga 6 bodova/11 utakmica (5:17).