NogometNOGOMET/PRVA ŽUPANIJSKA LIGA

MAESTRAL MAESTRALAN PROTIV LIDERA Blago Orebiću kad ima toliko Rosa, Trtoman poput Opušića, nitko kao Gusar

31. listopada 2016. - 00:14

Derbi 8. kola pripao je Maestralu, i to je u sudaru dva neporažena sastava bio bolji od Župe dubrovačke sa čak 3:0. Momčad iz Čibače je zadržala vrh nakon prvog poraza, međutim, Maestral ima sad samo dva boda manje, ali i utakmicu manje. Kiks Župe dubrovačke iskoristio je i Orebić, koji je u drugom derbiju vrha savladao Slaven kod kuće sa čak 4:0 te je i dalje drugi, ali sad sa samo bodom manje od Župe dubrovačke, koja je slobodna u idućem, 9. kolu. U Krvavcu je trećeplasirani sastav dočekao lidera, a u Orebiću drugoplasirani je bio domaćin četvrtoplasiranom.

Pobjedu Maestrala protiv Župe dubrovačke 'potpisali' su pogotcima Andro Bebić, Marko Čorić i Darko Jerković.

U Orebiću nije bilo pogodaka do posljednje minute prvog poluvremena, a tada je Blago Roso zatresao mrežu Slavena za slavlje na Trstenici. U 62. minuti kazneni udarac za domaćina. Ivan Roso je siguran realizator. Zatim u 83. minuti pogađa Ivan Ožić, a nedugo nakon toga novi kazneni udarac za Orebić. Ivan Kordić je bio izvođač. Nije uspio iz prve, ali je odbijenu loptu pospremio u mrežu za konačnih 4:0.

U Čilipima je odigran derbi začelja. Jedanaesti Konavljanin je dočekao dvanaesti, pretposljednji Omladinac te ostvario drugu pobjedu ove jeseni, drugu kod kuće. Navijači Konavljanina su dočekali da se netko drugi osim Pera Opušića, koji je potpisao sva četiri pogotka u prvih sedam kola, upiše u strijelce. Opušić je u dvije utakmice bio dvostruki strijelac: u remiju kod kuće protiv Jadrana 1929. Iz Smokvice te 2:1 pobjedi na Šupjaci protiv Gusara, a sad je dvostruki strijelac bio Marko Trtoman (na slici). Prvi je postigao u 4., a drugi u 59. minuti, dok je strijelac za Lastvovce bio Danijel Žarković u 75. minuti.

U drugom derbiju začelja posljednje Žrnovo je ugostilo Hajduka 1932. te je moglo pobjedom preteći goste, međutim, sva tri boda su otišla u Vela Luku. Hrvoje Gugić u 17. te Boris Tulić u 50. minuti bili su strijelci za Hajduka 1932., dok je u 55. minuti Frane Jeričević bio strijelac za Žrnovo.

Tri boda osvojio je i Gusar, koji je sa čak 7:0 na svom terenu nadigrao Grka. Darko Dodig je bio trostruki strijelac, Nedo Vlahović je postigao dva, a po jedan Nikola Medak i Jure Grba Vladimir. Momčad iz Komina je ostvarila najuvjerljiviju pobjedu ove sezone. Potisnula je na drugo mjesto utakmicu Croatia - Omladinac 6:0 (2. kolo), a s drugog na treće utakmicu Jadran 1929. - Župa dubrovačka 0:5 (5. kolo). Treba spomenuti kako je od 42. minute Grk ostao s desetoricom, drugi žuti je dobio Dario Matić, a u tom trenutku Kominjani su vodili sa samo 1:0.

U Smokvici je Jadran 1929. s 2:0 bio bolji od Croatije. Zanimljivo pogotke je postigao u pretposljednjoj, 44. minuti prvog, te pretposljednjoj, 89. minuti drugog poluvremena. Prvi je mrežu momčadi iz Gabrila pogodio Marin Laus, a drugi Vilijam Didović.

SEMAFOR 8. kolo
Nedjelja, 30. listopada, Čilipi:
Konavljanin – Omladinac 2:1, Krvavac: Maestral – Župa dubrovačka 3:0, Žrnovo: Žrnovo – Hajduk 1932. 1:2, Komin: Gusar – Grk 7:0, Orebić: Orebić – Slaven 4:0, Smokvica: Jadran 1929. – Croatia, slobodan je ONK Metković.

POREDAK
1. Župa dubrovačka 17 bodova (14:6), 2. Orebić 16 bodova (18:9), 3. Maestral (utakmica manje) 15 (13:4), 4. Gusar (utakmica manje) 12 bodova (15:5), 5. Slaven (utakmica manje) 12 bodova (9:9), 6. Croatia (utakmica manje) 11 bodova (15:10), 7. Jadran 1929. Smokvica 11 bodova (12:15), 8. Grk 10 bodova (11:18), 9. ONK Metković (utakmica manje) 8 bodova (9:7), 10. Hajduk 1932. (utakmica manje) 8 bodova (10:17), 11. Konavljanin (utakmica manje) 7 bodova (6:12), 12. Omladinac 4 boda (5:19), 13. Žrnovo (utakmica manje) 3 boda (5:11).