NogometDUBROVAČKI VJESNIK U DOHI

Bitka za osminu finala, iz minute u minutu, ostajemo, srebrni i dalje na SP-u, a brončani idu doma!

1. prosinca 2022. - 16:04

HRVATSKA - BELGIJA 0:0

HRVATSKA: Livaković - Juranović, Lovren, Gvardiol, Sosa - Modrić, Brozović, Kovačić - Kramarić, Livaja, Perišić

BELGIJA: Courtois - Vertonghen, Alderweireld, Dendoncker - Castagne, Witsel, De Bruyne, Meunier - Carrasco, Trossard - Mertens

Zlatko Dalić nije mijenjao, starta s postavom kojoj je krenuo protiv Kanade. S druge strane Roberto Martinez nije uvrstio Romelua Lukakua, nema kapetana Edena Hazarda, nema Michyja Batshuayija, tu su sad Dries Mertens, Yannick Carrasco, Leander Dendoncker i Leandro Trossard.

Navijač Belgije

Tom Dubravec/Cropix

Hrvatski navijači

Gabriel Bouys/Afp

Utakmica počela u 16 sati po hrvatskom vremenu

‘1 - Perišić je opalio iskosa, s vrha kaznenog prostora, ali lopta nije išla u oikvir gola Belgije

‘2 - Kovačić se sjurio prema vratima Belgije, Kramarić se nije najbolje snašao

‘11 - Carrasco je bio u prilici, Lovren je blokirao njegov pokušaj

13 - Mertens nije uspio. Dobro je, ali Belgija preuzima inicijativu

‘17 - Kramarić je zaustavljen prekršajem u kaznenom prostoru, sudac dosudio penal, Modrić uzeo loptu, VAR se oglasio, gledala se snimka, zaleđe

Luka Modrić je bio spreman izvesti kazneni udarac, ali se oglasio VAR

‘33 - Sosa je ubacio, Livaja je najviši u skoku pred vratima Belgije, ali ništa od toga

‘43 - prilika za Belgiju, bilo je opasno po naš gol

sudačka nadoknada - zaprijetili smo, Juranović je pokušao s vrha kaznenog prostora, ali nije uspio

Kraj prvog poluvremena. Bez pogodaka. Malo smo toga vidjeli.

Počelo je drugo poluvrijeme. Martinez je izvadio iz igre Martensa, a poslao u napad Lukakua

‘48 - prilika za Belgiju, najviši u skoku na drugoj stativi Lukaku, Livaković na mjestu

‘50 - Gvardiol je sjajno uposlio Kovačića, međutim, Courtois brani

‘51 - De Bruyne tuče s vrha kaznenog prostora, ali pored gola

‘52 - ‘54 - preselila je Hrvatska pred vrata Belgije, tukli su u okvir gola Brozović, zatim Modrić, ali oba puta sjajan je vratar Belgije

‘58 - Belgija mijenja, izašao je Trossasrd, a ušao Thorgan Hazard

‘60 - Carrasco se sjurio, došao ispred naših vrata, sjajan je Livaković, a nakon njegove velike obrane tuče Lukaku i trese okvir gola