NogometŽUPANIJSKI KUP |

FINALE PIONIRA Momčad trenera Olivera Kljajića nije dozvolila da pokal iz Gospina polja ode u Opuzen

30. rujna 2020. - 15:17
Pioniri GOŠK Dubrovnika 1919. pobjednici su Županijskog kupa za 2020. godinu. U finalu su bili bolji od vršnjaka Neretvanca sa 6:1, te su se plasirali u završnicu Kupa Hrvatske, među 32 najbolja.

Domaćin je vrlo brzo s dvije brze akcije stekao osjetnu prednost. Obje je pogotkom zaključio Frano Vlašić. Zakucao je iz blizine nakon ubačaja sa strane. Ivan Jelinić na vratima Neretvanca nije imao izgleda. Pamti se posebno druga akcija zbog bijega Dominika Tolje, kapetana domaćin, koji je na kraju i servirao Vlašiću loptu za 2:0. Imao je domaćin još prilika. Pred kraj prvog poluvremena, prvih 35 minuta igre, zatresao je i gredu.

Finale Županijskog kupa, pioniri: GOŠK Dubrovnik 1919. - Neretvanac 6:1 foto: Tonči Vlašić

1:0 Frano Vlašić (7. minuta) foto: Tonči Vlašić

2:0 Frano Vlašić (14. minuta) foto: Tonči Vlašić

Oliver Kljajić, trener pionira GOŠK Dubrovnika 1919. foto: Tonči Vlašić

Ivan Jelinić, vratar Neretvanca foto: Tonči Vlašić

Sredinom nastavka – novi sjajan potez kapetana domaćih. Tolja je pogodio za 3:0. Zatim dva pogotka Vlaha Prebisalića, koji je ušao s klupe. Minutu nakon petog pogotka domaćina, pogodak gostiju (Duje Družijanić), ali vrlo brzo je opet bilo plus pet. Antonio Lučić je potpisao konačnih 6:1.

Dominik Tolja, kapetan GOŠK Dubrovnika 1919., preuzeo je pokal iz ruku Miha Arbulića, povjerenika natjecanja i delegata utakmice. Nakon toga je počelo slavlje igrača trenera Olivera Kljajića.

Dominik Tolja, kapetan pionira GOŠK Dubrovnika 1919. preuzeo je pokal iz ruke povjerenika natjecanja, i delegata utakmice, Miha Arbulića foto: Tonči Vlašić

FINALE ŽUPANIJSKOG KUPA / PIONIRI: GOŠK Dubrovnik 1919. – Neretvanac 6:1 (2:0)
DUBROVNIK
Igralište s umjetnom travom u Gospinom polju. Gledatelja 50. Sutkinja: Anita Nenada (Dubrovnik), pomoćnici: Robert Hausvička (Dubrovnik) i Roberto Urban (Mokošica). Delegat: Miho Arbulić (Čilipi).
Strijelci: 1:0 Vlašić (7), 2:0 Vlašić (14), 3:0 Tolja (47), 4:0 Prebisalić (54), 5:0 Prebisalićč (64), 5:1 Družijanić (65), 6:1 Lučić (68).
GOŠK DUBROVNIK 1919.: Roko Vuletić (od 58. Josip Šakota), Paviša Čagalj, Đivo Dabo (od 36. Vlaho Prebisalić), Antoan Kušar, Mihael Sršen, Pero Koprivec (od 62. Luka Galić), Frano Vlašić (od 62. Nerio Didić), Zlatan Kacić (od 58. Toma Bašica), Filip Obradović, Dominik Tolja, Antonio Lučić. Klupa: Ivan Oberan. Trener: Oliver Kljajić.
NERETVANAC: Ivan Jelinić, Gabriel Prskalo (od 56. Ante Marinčić), Domagoj Rimac (od 36. Nikola Planinić), Petar Krasić, Pavel Paradžik (od 23. Ivan Dragobratović), Jure Ereš, Danijel Prskalo (od 56. Duje Družijanić), Roko Dugandžić, Ivan Volarević (od 56. Marko Crnjac), Dino Kapović, Ivo Bjeliš. Trener: Bariša Majić.