NogometKVALIFIKACIJE ZA EUROPSKO PRVENSTVO

Dado Kristić, Miro Krešič, Goran Proleta... s amaterskom reprezentacijom Središta Split slavili protiv Malte!

29. rujna 2022. - 00:00

Dalibor Kristić upisao je nastup za amatersku reprezentaciju Nogometnog središta Split. Iskusni vratar GOŠK Dubrovnik 1919. pamtit će svoj debi po pobjedi. Naši su u prvom nastupu u skupini 8 kvalifikacija za odlazak na Europsko prvenstvo svladali u Dugopolju Maltežane s 2:1. U startnih jedanaest našao se i Miro Krešić iz Neretvanca, koji je igrao do 78. minute. Kristć je branio čitavu utakmicu. Pogodak je primio u nastavku utakmice iz kaznenog udarca, kojim su gosti postavili konačni rezultat.

U kvalifikacijskoj skupini 8 je još predstavnik Srbije s kojom naši igraju u subotu, 1. listopada, u Zadru. Četvrti sudionik, predstavnik Ukrajine, odustao je zbog rata, tj. nemogućnosti dolaska budući je riječ o igračima amaterima, a ne profesionalcima.

Uz izbornika Ivana Gudelja na klupi je bio njegov pomoćnik Goran Proleta, te Igor Gudelj. Samo će pobjednik skupine na Europsko prvenstvo.

27. travanj 2024 12:30