NogometPRVA ŽUPANIJSKA LIGA

Bal(do) Sokola protiv prvaka, ‘zeleni‘ prekinuli sjajan niz ONK Metković, Ivo u 14. minuti zaključio Božov rekord

8. svibnja 2022. - 08:39
Ivo Kovačević (slika desno gore: Paulino Hendić i Baldo Cicijelj, donja slika desno: Božo Medić)Tonči Vlašić

21. KOLO

Subota, 7. svibnja, Dubravka: Sokol – ONK Metković 3:1, nedjelja, 8., svibnja, 16 sati, Krvavac: Maestral – Jadran 1929., Žrnovo: Žđrnovo – BŠK Zmaj, 17.30 sati, Potomje: Orebić – Slaven, Komin: Gusar – Croatia, Čilipi: Konavljanin – Župa dubrovačka.

POREDAK

1. ONK Metković (utakmica više) 49 bodova (46:10), 2. Slaven 41 bod (35:15), 3. Gusar (dva oduzeta boda) 35 bodova (34:27), 4. Croatia 33 boda (40:21), 5. Orebić 30 bodova (31:28), 6. Konavljanin 29 bodova (34:28), 7. Sokol (utakmica više) 28 bodova (32:37), 8. Župa dubrovačka 25 bodova (26:32), 9. Jadran 1929. 24 boda (26:34), 10. Žrnovo 19 bodova (22:40), 11. Maestral 18 bodova (24:58), 12. BŠK Zmaj 9 bodova (27:47).

Sokol je zaustavio ONK Metković, koji je kolo prije osigurao naslov prvaka. Čestitao mu je domaćin prije utakmice, 'čestitao' mu je i tijekom 90 minuta. Drugi put je poražen ove sezone sastav sa Štruvina. Oba puta na gostovanju u Konavlima. Prvi put u 8. kolu kod Konavljanina 2:1, sad u Dubravci s 3:1.

Polovičan učinak je tako ostvario prvak u Konavlima, Slavena i Croatiju je dobio na Gnjilama odnosno Svetom Martinu s 2:0 odnosno 4:0.

Ivo Kovačević je prvi pogodio za Sokol, i to u 14. minuti. I taj pogodak je posebna priča jer je njime prekinut još jedan sjajan niz, onaj Boža Medića, vratara ONK Metković, koji nije primio pogodak sedam utakmica u nizu, koji je prethodno zadnji put loptu iz svoje mreže vadio u 75. minuti utakmice 13. kola protiv Maestrala (pobjeda 3:1, Nikola Primorac je postigao počasni pogodak za momčad iz Krvavca).

Pamtit će se kako je Medićev niz, koji je klupski rekorder, trajao 659 minuta!

Baldo Cicijelj je u 36. minuti poduplao prednost Sokola protiv prvaka, koji je dvije minute nakon primljenog drugog pogotka uspio zatresti mrežu domaćina. Uspio je to Nikola Jelčić. Bio je to rezultat prvog poluvremena. U nastavku jedan pogodak, nije ONK Metković uspio izbjeći poraz, već je pogodio drugi put Cicijelj, te su sva tri boda ostala na kontu sastava iz Dubravke.

Ostali susreti predzadnjeg, 21. kola, igraju se u nedjelju, 8. svibnja.

ZADNJE KOLO

Nedjelja, 15. svibnja, Smokvica: Jadran 1929. – Žrnovo, Blato: BŠK Zmaj – Konavljanin, Metković: ONK Metković – Gusar, Čibača: Župa dubrovačka – Sokol, Gabrili: Croatia – Orebić, Gruda: Slaven – Maestral.

27. travanj 2024 12:35